Co należy wiedzieć o witrektomii?

0
521
Co należy wiedzieć o witrektomii

Witrektomia to bardzo skuteczna, a zarazem nowoczesna metoda leczenia wzroku. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje i kiedy warto z niej skorzystać. Poznaj szczegółowe informacje i sięgnij po sprawdzone oraz polecane przez ekspertów rozwiązania.

Czym jest witrektomia?

Witrektomia to zabieg operacyjny, który polega na usunięciu składników patologicznych, które znajdują się w obrębie ciała szklistego oka. W ten sposób wycina się ciało szkliste i można dostać się do struktur, które znajdują się głębiej w oku. Ponadto można usuwać błony nasiatkówkowe, a także zmiany wywołane cukrzycą. Kolejnym rozwiązaniem jest rozprostowanie siatkówki. Dzięki nowoczesnym technologiom można więc przywrócić prawidłowe zależności anatomiczne w oku. 

Warto jednak pamiętać, aby na zabieg witrektomii udać się w sprawdzone miejsce. Doskonałą propozycją może być Warszawski Szpital Okulistyczny, który cieszy się bardzo wysoką renomą wśród pacjentów i polecany jest przez ekspertów. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wszo.pl, zapoznania się ze szczegółami i umówienia się na wizytę online. To doskonała propozycja dla osób z różnymi problemami okulistycznymi.

Kiedy stosuje się witrektomię?

Najczęściej wśród wskazań do skorzystania z witrektomii wymienia się odwarstwienie siatkówki, otwory w plamce, błony nasiatkówkowe, powikłania po cukrzycy, wylewy do ciała szklistego, obrzęki plamki, wylewy krwi do plamki przy przebiegu wysiękowego AMD czy zakrzepy. 

Ponadto witrektomia znajdzie zastosowanie przy leczeniu zapalenia oka oraz powikłań po operacji usunięcia zaćmy. Warto pamiętać, że odwarstwienie siatkówki należy leczyć błyskawicznie i niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą. Natomiast w przypadku błony nasiatkówkowej często można spokojnie zaplanować wizytę i umówić się na nią w ciągu kilku miesięcy. Wiele zależy jednak od stanu oka oraz ostrości wzroku. Oczywiście decyzję o witrektomii podejmuje lekarz na podstawie badania oraz oczekiwań pacjenta. 

Jak wygląda zabieg?

Dzięki zabiegowi specjalista może uzyskać dostęp do wewnętrznej części oka (np. siatkówki i naczyniówki). Każdy zabieg jest jednak inny, gdyż pacjenci mogą potrzebować różnych sposobów na leczenie. Eksperci z Warszawskiego Szpitala Okulistycznego doskonale radzą sobie z usunięciem błon, barwieniem ich na siatkówce czy laserowaniem. Ponadto w trakcie operacji może być wykorzystywany środek, który utrzymuje ciśnienie w oku lub tamuje krwawienie.

Na efekty operacji wpływ ma dobór odpowiednich technik do stanu pacjenta. Właśnie dlatego warto zdecydować się na wybór sprawdzonej placówki. Wówczas można zyskać pewność, że zabieg potrwa szybko, a po kilku godzinach można będzie wrócić do domu. Witrektomię wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Natomiast dożylnie podaje się leki przeciwbólowe i uspokajające. Pacjenci najczęściej nie odczuwają bólu, a jedynie kłucie lub drapanie w oku. Operacja wykonana przez doświadczonego specjalistę jest bezpieczna i daje szansę na dobre widzenie. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here