Co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów?

0
1238

W ostatnich latach coraz więcej słyszy się na temat nowoczesnych metod pomocy osobom łysiejącym. Nagła utrata dużej ilości włosów to duży stres. Sytuacja ta zwykle przekłada się na spadek poczucia własnej atrakcyjności, ponieważ włosy uważane są za atut urody zarówno u kobiet, jak też u mężczyzn. Przyczyn łysienia może być wiele. Czasami może być to związane z czynnikami psychogennymi, na przykład doświadczeniem silnego stresu i napięcia, innym razem może być to objaw poważnych chorób. Czasami człowiek też łysieje tak po prostu, bez żadnych wyraźnych przyczyn. Klinika włosa to miejsce, do którego można udać się, jeśli doświadcza się tego problemu.

Klinika włosa

Przeszczep włosów to zabieg, który współcześnie jest wykorzystywany przy pomocy nowoczesnych robotów medycznych. Oczywiście tego typu sprzęt znajduje się tylko w najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych klinikach włosach. Dzięki temu, że rozwój techniki idzie w służbie również medycynie, powstają tak nowoczesne roboty, dzięki którym zabieg jest dużo mniej inwazyjny oraz dużo bardziej skuteczny. Przeszczepy włosów wykonywane przy użyciu takiego robota, pozwalają pacjentom na szybszą rekonwalescencję i powrót do normalnej aktywności.

Pierwsze spotkanie z trychologiem

W klinice włosa pracuje lekarz nazywany trychologiem. To właśnie z tym specjalistą trzeba spotkać się, zanim uzyska się kwalifikację do zabiegu, jakim jest przeszczep włosów. Trycholog musi bowiem ocenić, czy w przypadku konkretnego pacjenta zabieg ten jest w ogóle sensowny. Przeszczepy włosów to poważne zabiegi, które nie powinny być kojarzone z czymś podobnym do pójścia do kosmetyczki. Należy odznaczać się dobrym stanem zdrowia ogólnego, aby móc poddać się to temu zabiegowi. Nie jest to zatem jakaś fanaberia, a konkretna interwencja medyczna.

Kiedy można poddać się zabiegowi przeszczepu włosów?

To lekarz decyduje o kwalifikacji do zabiegu. Z pewnością będzie on chciał dokładnie poznać historię łysienia, aby móc postawić trafną diagnozę, czy pacjent rzeczywiście powinien zostać poddany przeszczepowi. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, można umówić termin wizyty. Po zabiegu warto wziąć sobie kilka dni wolnego w pracy, chociaż stosunkowo szybko powraca się do pełnej sprawności. Należy pamiętać o tym, że na ostateczny efekty zabiegu trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Z pewnością należy wiedzieć również, że w prywatnych klinikach zabieg ten jest odpłatny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here