Dobry lek na hemoroidy

0
479
lek na hemoroidy

Czym są hemoroidy?

Hemoroidy to guzki krwawnicze – ma je każdy z nas, ale nie u każdego przechodzą one w nieprawidłowy stan, powodujący ból. Żylaki odbytu, które w normalnym stanie zabezpieczają odbyt przed niekontrolowaniem wydostawaniem się poza organizm treści jelita grubego czasami zmieniają swój kształt.

Nienaturalnie rozciągają się, a w skrajnych przypadkach mogą nawet pęknąć. Doprowadza to do powstawania rozlewu krwi w odbycie. W konsekwencji może dojść do stanów zapalnych, których istnienie może rzutować na stan całego organizmu. Czy istnieją sposoby na to, aby skutecznie leczyć hemoroidy?Czy istnieje dobry lek na hemoroidy?

Szukamy skutecznego leku na hemoroidy

W aptekach można kupić bez recepty czopki i tabletki na hemoroidy. Większość z nich wykazuje dużą skuteczność, jest niedroga i cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Lekarze polecają stosować czopki i tabletki na hemoroidy, bo wiele z nich pozwala pozbyć się problemu już na zawsze. Aby jednak uniknąć nawracania problemu hemoroidów, warto stosować odpowiednią dietę, robić raz na jakiś czas nasiadówki, a także dbać o aktywność fizyczną.

Środki doustne na hemoroidy

Tabletki stosowane na hemoroidy to środki, które działają przeciwzapalnie, ochraniająco na wszystkie naczynia krwionośne w naszym organizmie, a także przeciwobrzękowo. W skład tabletek wchodzi diosmina, która bardzo dobrze przedostaje się z układu pokarmowego do wszystkich tkanek ciała.

Czopki na hemoroidy
Gdy szukamy środka nie działającego ogólnoustrojowo, ale takiego, który będzie wykazywał silne działanie miejscowe, wówczas warto sięgnąć po popularne czopki na hemoroidy.

Jakie substancje wchodzą w skład czopków na hemoroidy?
Czopki na hemoroidy można kupić zarówno bez recepty, jak wyłącznie z receptą od lekarza. Czopki różnych firm różnią się od siebie składem, działaniem i przeznaczeniem. Warto przeczytać ulotkę i stosować się dokładnie do zaleceń dotyczących częstotliwości dawkowania czopków. W większości czopków na hemoroidy występuje składnik zwany benzokainą, która znieczula miejscowo i działa ochraniająco. Dodatkowo, w czopkach często można spotkać się z kwasem borowym oraz balsamem peruwiańskim.

Czy czopki na hemoroidy są skuteczne?

Pacjenci leczący się na hemoroidy są podzieleni w swoich opiniach o czopkach. Ich stosowanie jest nieprzyjemne, ale w dłuższej perspektywie zawsze przynosi ulgę w bólu. Nie wszystkie czopki jednak będą skuteczne. Wiele zależy od tego, jaki jest stopień zaawansowania choroby u konkretnej osoby.

lekarz

U tych, którzy mają bardzo zaawansowany problem z hemoroidami, czopki mogą okazać się mało skuteczne i konieczne jest na przykład zastosowanie laseroterapii. Leczenie hemoroidów laserem powoduje wypalanie ich miejscowo. Czasami także hemoroidy podwiązuje się specjalnymi gumkami. Wówczas odumierają i odpadają – wszystko przed odpływ krwi z baloników.

Maści na hemoroidy
Poza tabletkami i czopkami na hemoroidy, można także spotkać się z maściami na hemoroidy. Maści opóźniają znacznie rozwój guzków, doprowadzają do tego że świąd jest zdecydowanie mniejszy, a jednocześnie istniejące już obrzęki obkurczają się powoli.

Maść można kupić w aptece, ale też dobry lek na hemoroidy można zrobić samodzielnie w domu, przy użyciu naturalnych składników, które znajdziemy na łące lub w ogrodzie (nie zbierajmy ziół, które porastają pobocze dróg).

Pamiętajmy jednak w tym przypadku, aby stosować zawsze świeże maści ręcznej roboty – nie mają substancji konserwujących, co powoduje, że szybko gniją lub porasta je pleśń i stają się niebezpieczne dla zdrowia. Aby zrobić sobie samodzielnie dobry lek na hemoroidy, rozglądajmy się za nagietkiem, kasztanowcem (przydatne będą liście), a także za topolą.

dobry lek na hemoroidy

Maść czy czopki?
Lekarze polecają, aby stosować maść wówczas, gdy dolegliwości są szczególnie dokuczliwe. Gdy pieczenie, ból i świąd jest na tyle intensywne, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. W innych przypadkach jednak wystarczające będą czopki. Substancje w nich zawarte działają, podobnie jak w przypadku maści zdecydowanie miejscowo.

Nasiadówki
Nasiadówki to kolejny sposób na to, aby poradzić sobie z problemem hemoroidów. Mimo że wymagają pewnego wyjścia poza sferę komfortu, ocenia się, że są bardzo skuteczne. Pamiętajmy jednak, aby nie trwały zbyt długo. Największą ulgę przynoszą te, które trwają nie dłużej niż kwadrans. Jak zrobić napar do nasiadówki na hemoroidy?

Nalewamy gorącej wody do miski (woda powinna mieć temperaturę około czterdziestu stopni). Następnie, dodajemy korę dębu i rumianek. Najciekawiej będzie, gdy dodajmy jeszcze nadmanganian potasu, który kupimy w aptece. Siadamy i czekamy, nie moczymy eis w tej wodzie. Uleczyć ma nas para wodna nasączona zbawiennymi substancjami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here