Gabinet rehabilitacji w Dąbrowie Górniczej

0
370
Gabinet rehabilitacji w Dąbrowie Górniczej

Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa na temat zdrowia, coraz bardziej popularne stają się gabinety rehabilitacji. Wiemy już, że prawidłowa i odpowiednio wcześnie rozpoczęta rehabilitacja może zdziałać cuda. W takim razie, w dobie tak dużej konkurencji, w jaki sposób dokonać wyboru najlepszego miejsca? Przykładem miejsca spełniającego kryteria jest https://www.qmedic-rehabilitacja.pl/rehabilitacja/.

Na pewno należy zwrócić uwagę na koszty leczenia. Wszystko zależy tu od naszych preferencji i budżetu. Te dwa warunki muszą iść w parze. Nie zawsze koszty świadczą o jakości. Warto zasięgnąć opinii znajomych lub sprawdzić dane miejsce w internecie. Ponadto, trzeba sprawdzić kto świadczy usługi w danym miejscu. Każdy pracownik powinien być opisany na stronie internetowej placówki, pod kątem wykształcenia i kwalifikacji. Obecnie każdego rehabilitanta/fizjoterapeutę bez problemu możemy wyszukać w sieci. Wszelkie certyfikaty i kursy z pewnością działają na korzyść. Im więcej przebytych szkoleń oraz im większe zainteresowanie usługami, tym większe prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z doświadczonym profesjonalistą.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest wyposażenie. Należy zwrócić uwagę na to, jaki sprzęt do ćwiczeń znajduje się w danym gabinecie. Istotny jest też sprzęt do masażu. Zaniedbane wnętrze i zużyty sprzęt na pewno nie będą zachęcające.

Na czym polega rehabilitacja?

Rehabilitacja opiera się głównie na ćwiczeniach fizycznych. Dzięki nim nasze mięśnie dostaną szanse na odzyskanie sprawności. Przykładowo, w przypadku rehabilitacji kolana wykonywane będą zabiegi z zakresu fizykoterapii (czyli: pole elektromagnetyczne, laser, ultradźwięki, jonoforeza, fala uderzeniową, krioterapia). Ponadto, pod okiem rehabilitantów pacjent będzie też wykonywać ćwiczenia rozciągające, stabilizujące, wzmacniające i izometryczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, ze doskonałe rezultaty przyniosą ćwiczenia izometryczne w postaci regularnego napinania mięśnia czworogłowego. Do rehabilitacji wykorzystuje się profesjonalny sprzęt – rollery, piłki gimnastyczne, trampoliny, taśmy. Rehabilitacja pomoże pozbyć się uciążliwego bólu i pozwoli go wyeliminować na przyszłość.

Kto może potrzebować pomocy specjalisty?

Nieszczęśliwy wypadek, mały uraz, kontuzja sportowa mogą niespodziewanie i bez żadnych ostrzeżeń przytrafić się w każdej chwili i każdemu z nas. Bez znaczenia jest tu płeć i wiek. Rehabilitacja leczenie fizyczne i psychologiczne (nasza stan psychiczny może mieć znaczący wpływ na przyspieszenie procesu naturalnej regeneracji). Większości z nas rehabilitacja kojarzy się z ćwiczeniami i zabiegami, którym muszą poddawać się osoby po różnego rodzaju kontuzjach i chorobach układu ruchu. Są to przeważnie złamania, zwichnięcia, stłuczenia, schorzeniach zwyrodnieniowe itp. Rehabilitacja ortopedyczna to zdecydowanie najbardziej znana forma i najczęściej stosowania. Jednakże, rehabilitację powinno się stosować w przypadku leczenia wielu innych chorób. Mowa tu na przykład o chorobach o podłożu kardiologicznym, ginekologicznym, laryngologicznym, nowotworowym, a także w schorzeniach układu oddechowego i nerwowego. Rehabilitację stosuje się aktualnie coraz częściej także w nowoczesnej psychiatrii.

Wszelkie urazy i schorzenia mogą stanowić zagrożenie życia pacjenta lub powodować dolegliwości bólowe. Zdarzać się może, że doprowadzi to do czasowej lub trwałej niesprawności i niesamodzielności. Takie czynniki często mają negatywny wpływ na kondycję psychiczną i bardzo źle wpływają na społeczne i materialne aspekty życia osoby chorej. Rehabilitacja ma za zadanie maksymalnie przyspieszyć powrót pacjenta do pełni zdrowia i sprawności. Jeśli powrót do pełnej sprawności nie jest możliwy, to należy dążyć do poprawy jakości życia i zredukowania odczuwanych dolegliwości. Ponadto, należy za wszelką cenę walczyć o swoją samodzielność. U każdego pacjenta proces rehabilitacji może wyglądać inaczej. Z tego właśnie powodu stosuje się najróżniejsze metody, które dają rozmaite rezultaty. Każda rehabilitacja prowadzi do skrócenia okresu leczenia, poprawy wyników, złagodzenia i oswojenia niepełnosprawności oraz przede wszystkim zmniejszenia ryzyka powikłań i nawrotów posiadanych urazów. Obecnie oferta gabinetów rehabilitacyjnych jest tak rozbudowana, ze każdy pacjent znajdzie dla siebie ratunek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here