Hemoroidy wypadające

0
641
hemoroidy wypadajace

Hemoroidy do bez wątpienia bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Potwierdzą to wszyscy, którzy borykali się lub borykają z tym problemem. No właśnie, co robić, kiedy ktoś cierpi na hemoroidy wypadające czy w ogóle na hemoroidy? Przede wszystkim trzeba się z tym udać do lekarza, a specjalista na pewno dokładnie określi, co robić. Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że ze wszystkimi praktycznie dolegliwościami trzeba iść do specjalisty.

Wydawać by się mogło, że rozumie się to samo przez się, jednak życie pokazuje, że różnie bywa. Niejednokrotnie jest tak, że ludzie zwlekają z wizytą u lekarza, albo zupełnie lekceważą sygnały, jakie wysyła ich własny organizm i później skutki takiego postępowania są wręcz opłakane.

Faktem jest, że nie doceniamy naszego zdrowia, szczególnie, kiedy jesteśmy młodzi. A już Jan z Czarnolasu przed wiekami przekonywał sobie współczesnych, że najważniejszą wartością w życiu człowieka jest zdrowie, a przecież na przestrzeni wieków nic, a nic w tej materii się nie zmieniło.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a mamy wszak zając się kwestią: hemoroidy wypadające. Otóż, zacznijmy może od wyjaśnienia, czym w ogóle są hemoroidy. To nic innego, jak żylaki odbytu, które powstały na skutek patologicznych zmian budowy naczyń krwionośnych. Bywają one nazywane również guzkami krwawniczymi. Gdybyśmy zapytali lekarzy, wyjaśniliby nam, że hemoroidy dzieli się na wewnętrzne i zewnętrzne.

Zasadniczo przyjmuje się, że jest kilka przyczyn powstawania hemoroidów

Po pierwsze, ich powstawanie może być związane z wiekiem, Otóż, im jesteśmy starsi, zanika tkanka łącza, a ta przecież odpowiada za odpowiednie mocowanie hemoroidów do leżących głębiej mięśni zwieraczy odbytu. A jeśli Jeżeli hemoroidy są luźno ułożone, zaczynają się uwypuklać i mamy je w kanale odbytu. Po drugie, hemoroidy mogą powstawać w wyniku zwiększonego napięcia albo też przerostu mięśnia zwieracza wewnętrznego odbytu.

lekarstwa

Po trzecie, to nic innego jak stan chorobowy, który powstaje na skutek obrzęku czy też zwiększonego dopływu krwi do splotów żylnych. A jak powstają hemoroidy wypadające.?Prawdę mówiąc, można mówić jedynie o prawdopodobnych przyczynach powstawania żylaków odbytu. Są to m. in. brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta, przewlekłe zaparcia, ciąża, niewydolność zastawek żylnych, nieprawidłowości anatomiczne czy też czynniki genetyczne.

Kolejną kwestią jest leczenie żylaków odbytu

Otóż, trzeba stosować odpowiednią dietę, bogatą przede wszystkim w błonnik. Konieczne jest też picie dużej ilości wody oraz stosowanie odpowiednich środków farmakologicznych, najczęściej w postaci odpowiednich maści, kiedy choroba jest w stanie zaostrzenia. Ale trzeba jasno powiedzieć, że to wszystko może nie wystarczyć. najlepiej zatem pozbyć się hemoroidów za pomocą zabiegu chirurgicznego. Nawiasem mówiąc, to chyba najlepsze wskazanie, bo, pomimo leczenia, hemoroidy wciąż dolegają i powodują codzienny dyskomfort. Co więcej, mogą też przecież być początkiem nowotworu, a z tym już nie ma żartów.

Ingerencja chirurgiczna zawsze budzi lęk, ale w niektórych sytuacjach jest po prostu koniecznością. Ale w przypadku hemoroidów mamy jeszcze inne zabiegi, tzw. instrumentalne. Jeśli można, najpierw warto skupić się na takim leczeniu. Skleroterapia – tę metodę stosuje się w przypadku pacjentów, u których hemoroidy są małe. Pod śluzówkę guzka wstrzykuje się odpowiedni środek i po pewnym czasie guzek po prostu odpada. Innym sposobem jest tzw. gumkowanie.

operacja

Na guz nakłada się gumowy pierścień, powodujący odcięcie dopływu krwi, co w konsekwencji doprowadza do obumarcia i odpadnięcia guzka.
Bardzo popularną metodą leczenia jest laseroterapia. Naświetlanie guzka powoduje obkurczenie oraz zamknięcie naczyń, a w konsekwencji zniszczenie tkanki guzka. I jeszcze została nam do omówienia krioterapia.

To działanie z kolei hemoroidy niską temperaturą ciekłego azotu. Guzek ulega martwicy i zmniejsza się. W przypadku pacjentów, którzy mają hemoroidy w zaawansowanym stanie konieczna jest jednak operacja.
Może ten artykuł skłoni osoby borykające się z hemoroidami do podjęcia radykalnych kroków i wzięcia się za siebie, kiedy jeszcze jest czas. Tym bardziej, że możemy korzystać z osiągnięć współczesnej medycyny, która ma nam naprawdę sporo do zaoferowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here