Jak dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe?

0
515
soczewki kontaktowe

Soczewki stały się bardzo wygodnym i praktycznym zastąpieniem klasycznych okularów. Noszone na co dzień znacząco ułatwiają życie, bo jeśli tylko prawidłowo umieścisz je w oku, nie będą one dla ciebie w ogóle wyczuwalne. Są znacznie lepsze od klasycznych okularów korekcyjnych, gdyż w przeciwieństwie do nich pozwalają ci na swobodne uprawianie sportów i prowadzenie aktywnego trybu życia. Dobór soczewek kontaktowych Poznań musi jednak przebiegać w oparciu o pewne podstawowe zasady. Zamiast więc na własną rękę starać się określić właściwy dla ciebie typ soczewek, najlepiej po prostu od razu udaj się do kulisty albo przynajmniej optyka, aby móc przeprowadzić pewne podstawowe badania umożliwiające wyznaczenie wady wzroku.

Takich podstawowych badań jest bowiem kilka. A wszystkie z nich powinny zostać dokładnie przeprowadzone jeszcze przed zakupem pierwszych soczewek kontaktowych. Nie da się kupić dobrego narzędzia przeznaczonego do korekcji wzroku, dopóki nie pozna się swojej wady wzroku i się jej nie wyznaczy. Od tego zatem zacznij swoje zakupy. Zamiast od razu kierować się w stronę placówek oferujących różne typy soczewek kontaktowych, najpierw skieruj się do gabinetu okulistycznego lub optyka. Pamiętaj, że aby analiza była dokładna, w jej skład musi wchodzić kilka kluczowych badań. Należą do nich między innymi: pomiar przedniego odcinku oka, ocena wydzielania łez, ocena dokładnej refrakcji oka oraz – oczywiście – badanie ostrości wzroku.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się, co jeszcze powinieneś zrobić, aby jak najlepiej dopasować soczewki kontaktowe do swoich oczu i posiadanej wady wzroku, przejrzyj cały tekst dostępny na stronie wrosinski.pl, który jeszcze dokładniej ci to wszystko wyjaśni. Następnie możesz już ruszać na zakupy. Często jest zresztą tak, że w tych punktach, w których sprzedaje się soczewki kontaktowe i okulary korekcyjne, od razu można też skorzystać z gratisowego badania wzroku. Nie zawsze jednak warto to zrobić. Mniejsze gabinety optyczne są raczej kiepsko wyposażone, przez co mogą nie posiadać całego niezbędnego sprzętu do przeprowadzenia wszystkich podstawowych badań wzroku. Lepiej więc będzie, jeżeli mimo wszystko sprawdzisz stan swoich oczu w jakiejś placówce medycznej, która skupia się wyłącznie na przeprowadzaniu bardziej specjalistycznych zabiegów, a nie na sprzedaży własnych produktów.

Nawet jeśli wiesz już, jak dobrać soczewki kontaktowe, wciąż możesz nie być w stu procentach przekonany co do tego, że będą one lepszym rozwiązaniem niżeli tradycyjne okulary korekcyjne. A jednak tak właśnie jest. Soczewki sprawdzają się znacznie lepiej od okularów, zwłaszcza jeśli twoja wada wzroku jest duża albo jest ona inna w jednym oku, a zupełnie inna w drugim. Soczewki są też bardzo wygodne. Możesz je nosić na co dzień i praktycznie nie ściągać, nie odczuwając przy tym nawet minimalnego dyskomfortu. Łatwo się można do nich przyzwyczaić. Nie trzeba ich też aż tak często wymieniać, bo istnieje coś takiego jak soczewki miesięczne, które mogą być śmiało noszone nawet przez trzydzieści dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here