Jak skuteczna jest artroskopia kolana? Dowiedz się więcej o tym zabiegu

0
76
kolano

W medycynie wiele chorób, zabiegów i metod leczenia nosi dość skomplikowane nazwy, które przeciętnemu pacjentowi niewiele mówią. Tak jest na przykład z zabiegiem artroskopii kolana, który mimo iż jest nowoczesny i niezwykle skuteczny, to z powodu niezrozumiałej nazwy, wśród wielu pacjentów budzi niepokój. Aby zrozumieć lepiej budowę stawu kolanowego, najczęstsze przyczyny wystąpienia jego chorób  oraz skuteczne metody leczenia, warto sięgnąć po przystępny artykuł. Po lekturze tego tekstu będziesz wiedzieć czym jest zabieg artroskopii kolana i przekonasz się, że wcale nie należy się go bać. Dowiedz się także jak przeprowadza się taki zabieg i dlaczego artroskopia kolana jest tak skuteczna w przypadku leczenia najróżniejszych schorzeń w obrębie stawu kolanowego. Czytaj dalej!

Czym jest artroskopia kolana?

Artroskopia kolana to jedna z wielu procedur ortopedycznych wykonywanych przez lekarza specjalistę w celu uzyskania widoku do wnętrza stawu. Artroskopia kolana pozwala wyleczyć problemy wewnątrzstawowe bez nadmiernej ingerencji w organizm pacjenta. Podczas zabiegu wykonuje się niewielkie nacięcie na skórze, a następnie przez to nacięcie wprowadza się do stawu kolanowego precyzyjne narzędzia chirurgiczne o kompaktowym rozmiarze. Aby lekarz dobrze widział co dzieje się we wnętrzu stawu, przez niewielki otwór w skórze wprowadzany jest również kamera. 

Artroskopię kolana stosuje się nie tylko w samej diagnostyce urazu kolana ale przede wszystkim w celowym leczeniu chorób kolan. Po zebraniu odpowiedniego wywiadu lekarskiego oraz wykonaniu badań z zakresu diagnostyki obrazowej takich jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy RTG, lekarz może zalecić najdokładniejsze ze wszystkich badań, czyli właśie artroskopię kolana. Dzięki zabiegowi artroskopowemu możliwe jest szybkie i skuteczne leczenie łąkotek, chrząstek stawowych i więzadeł. 

Artroskopia kolana jest zabiegiem wszechstronnym. W jej trakcie można u pacjenta wykonać wiele czynności, które przełożą się na późniejszy powrót do pełnej sprawności fizycznej. W ramach artroskopii kolana możliwe jest m.in.: usunięcie lub naprawa uszkodzonych fragmentów łąkotki, rekonstrukcja uszkodzonych więzadeł, usunięcie ciał wolnych ze stawu, rekonstrukcja chrząstki stawowej czy usunięcie zapalenia błony maziowej.

Jeżeli chcesz poddać się zabiegowi artroskopii kolana i nie wiesz do jakiej placówki medycznej zgłosić się po pomoc, koniecznie zapoznaj się z szerokim wachlarzem usług medycznych, które oferuje Chirurgiakolana.pl. 

Zapisz się na zabieg artroskopii kolana właśnie w tej placówce. Przekonaj się, że w tym konkretnie przypadku proces diagnostyki i leczenia ma kluczowe znaczenie dla szybkiego powrotu pacjentów do zdrowia. Jeżeli obawiasz się zabiegu artroskopii kolana, koniecznie zapoznaj się z rzetelnymi informacjami, które zamieszczone są na stronie Chirurgiakolana.pl., w zakładce “dla pacjenta”. Znajdziesz tam również filmy edukacyjne i artykuły na temat innych, najczęstszych chorób stawu kolanowego. Zarezerwuj swoją wizytę poprzez formularz online bądź skontaktuj się telefonicznie z rejestracją. Zadbaj o zdrowie swoich kolan już dziś.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here