Jak skutecznie zadbać o stan paznokci?

0
1382
Jak skutecznie zadbać o stan paznokci?

Paznokcie są dla nas bardzo ważne. Traktujemy je jak swoją wizytówkę. Gdy są mocne i pięknie pomalowane, czujemy się naprawdę dobrze, a gdy zaczynają się łamać i rozdwajać, tracimy bezpowrotnie swoją wysoką samoocenę. Bezustannie wykonywany manicure hybrydowy może właśnie doprowadzić do powstania tych negatywnych efektów – na dłuższą metę osłabia on płytkę i powoduje jej rozdwajanie się i łamanie. Możemy z nim na szczęście zawalczyć. Zróbmy to od razu, by ponownie cieszyć się przepięknymi paznokciami.

Ranking tabletek na paznokcie pomoże nam wybrać najlepsze środki działające na dłonie od wewnątrz. Czasem będą to zwykłe witaminy i minerały w kapsułkach, innym razem produkty bogate w liczne, uzupełniające się wzajemnie substancje. Powinnyśmy uzupełnić nimi swoją codzienną dietę, jednak nigdy nie zapominajmy o podstawach. Dla nas będą nimi pełnowartościowe i jedzony w równych odstępach czasu posiłki. Wzbogacajmy je świeżymi owocami lub lekko podgotowanymi warzywami i popijamy do nich ziołowe napary lub herbatki. Tuż po zjedzonym posiłku sięgnijmy po swoje najlepsze tabletki na paznokcie i popijmy je sporą ilością zwykłej wody. Dbajmy o płytkę także przy pomocy domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Przynajmniej raz w tygodniu postarajmy się wykonać dokładny peeling dłoni, wymoczmy skórę i odsuńmy skórki narastające na nasze paznokcie. W każdej drogerii znajdziemy też bogate odżywki, przypominające swoim wyglądem zwykłe lakiery. Malujmy nimi swoje paznokcie kilka razy w tygodniu, rezygnując w tym czasie ze zwykłego manicure’u. Nawet nie zaprezentuje się on dobrze, jeśli zostanie wykonany na rozdwojonych i zżółkniętych paznokciach.

Dzięki różnorodnym metodom możemy skutecznie dbać o swój wygląd zewnętrzny i bez trudu go poprawiać. Zacznijmy zatem od pielęgnacji swoich paznokci i zadbajmy o ich stan. Zastosujmy w tym celu tabletki na paznokcie, ułóżmy sobie właściwą dietę i regularnie wykonujmy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Pierwsze pozytywne efekty pojawią się już po paru tygodniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here