Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

0
562
Laserowe usuwanie żylaków

Żylaki to nieprzyjemna dolegliwość, która występuje nie tylko na nogach, ale również w innych częściach ciała. Szczególnie dokuczliwe mogą być te, które utworzą się w przełyku lub powrózku nasiennym. Badania pokazują, że na dolegliwość, jaką są żylaki, cierpi ponad 30% kobiet i niecałe 20% mężczyzn. Nowoczesna medycyna daje możliwość pozbycia się skutecznie żylaków, a jedną z lepszych metod jest laserowe usuwanie żylaków. Jak dokładnie wygląda ten proces i kiedy uzyskamy najlepsze efekty?

Kiedy stosujemy laserowe usuwanie żylaków?

Pierwszym etapem, który prowadzi nas no zabiegu, jest odpowiednia diagnoza. Powinniśmy się udać do lekarza gdy zauważymy niepokojące zmiany na dolnych kończynach lub w innych częściach ciała. Diagnoza najczęściej przeprowadzana jest w sposób bezbolesny, za pomocą badania USG Doppler. Po przeprowadzonej diagnozie i wywiadzie z pacjentem lekarz podejmie decyzje o sposobie ewentualnego leczenia. Terapia jest zazwyczaj konieczna, gdy żylaki dają wyraźnie o sobie znać, powodując dyskomfort w obrębie swojego występowania. Pacjenci z żylakami najczęściej skarżą się na ból, obrzęki wokół kostek i pieczenie.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania żylaków?

Pacjent, który został zakwalifikowany do leczenia za pomocą techniki wewnątrzżylnej ablacji laserowej, musi przeprowadzić szereg badań. Do badań laboratoryjnych, jakie trzeba wykonać przed zabiegiem, zaliczamy morfologię, elektrolity, antygen HBS, poziom glukozy we krwi oraz układ krzepnięcia. Przed zabiegiem, jakim jest laserowe usuwanie żylaków, należy koniecznie poinformować lekarza o lekach, które pacjent przyjmuje. Szczególnie ważne jest, by wspomnieć o środkach farmaceutycznych wpływających na układ krzepnięcia krwi oraz układ hormonalny.

Przebieg laserowego usuwania żylaków

Flebologia Kraków

Proces usuwania żylaków za pomocą lasera znacząco różni się od tradycyjnej operacji chirurgicznej. Pierwszy etap tego zabiegu polega na nakłuciu skóry i wsadzeniu do żyły wenflonu, przez który zostanie wprowadzony na późniejszym etapie światłowód. Sam zabieg polega na tym, że laser wytwarza energię, która podgrzewa ściany naczynia, co prowadzi finalnie do zamknięcia żyły. Do zabiegu podawany jest pacjentowi środek znieczulający, który niweluje ból i odsuwa poddawaną zabiegowi żyłę od innych tkanek, zabezpieczając w ten sposób je przed poparzeniem. Dla bezpieczeństwa pacjenta zabieg jest wykonywany pod kontrolą USG. Nie zawsze jednak laserowe usuwanie żylaków będzie odpowiednią formą leczenia w każdym przypadku. Aby dobrać odpowiedni plan kuracji, warto udać się do flebologa. Wskazania do wizyty u tego specjalisty znajdziesz na stronie: https://genesisclinic.com.pl/blog/wskazania-do-wizyty-u-lekarza-flebologa/, gdzie opisano częste objawy ze strony układu żylnego. Są to m.in. popękane naczynia, opuchlizna nóg czy charakterystyczne pajączki.

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania żylaków

Sam zabieg usuwania żylaków za pomocą lasera jest bardzo mało inwazyjny. Ważne jest jednak, by pacjent przestrzegał zaleceń lekarza po zabiegu. Wtedy osiągane są najlepsze efekty. Najważniejszym zaleceniem jest, stosowanie przez 6 tygodni po zabiegu specjalnych pończoch uciskowych. Pacjent po zabiegu usuwania laserem żylaków powinien unikać wysiłku fizycznego przez około 2 tygodnie. Ważne by w pierwszym tygodniu po zabiegu, osoba leczona chodziła przynajmniej 2 razy dziennie po 30 minut. Niezalecane są także długie podróże samolotem i samochodem. Po samym zabiegu trzeba chodzić na regularne kontrole przez około rok.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here