Kombajny kosmetyczne – oszczędź miejsce i pieniądze

0
428

Kombajny kosmetyczne to wielofunkcyjne urządzenia umożliwiające wykonywanie kilku a nawet kilkunastu różnych zabiegów kosmetycznych bez konieczności kupowania dedykowanych do nich maszyn i urządzeń. Zabiegami, które można wykonać za pomocą odpowiedniego kombajnu są chociażby mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, dermomasaż, fototerapia, liposukcja ultradźwiękowa, mezoterapia bezigłowa etc.

Coś na biurko lub coś większego…

Na rynku dostępne są niewielkie, kompaktowe kombajny typu desktop – za ich pomocą można wykonać dwa, trzy różne rodzaje zabiegów, jak również zaawansowane, rozbudowane urządzenia typu tower wyposażone nawet w dwadzieścia różnych funkcji. Kupując kombajn kosmetyczny warto dobrze przeanalizować dostępne opcje i wybrać takie urządzenie, które najlepiej będzie pasowało do profilu salonu. Nie warto bowiem przepłacać za opcje, które nigdy nie będą używane. Ciekawym rozwiązaniem są modele, który umożliwiają samodzielny wybór funkcji w jakie mają być wyposażone. Modułowe kombajny często posiadają również możliwość dalszej rozbudowy już podczas użytkowania.

Dlaczego warto zainwestować w kombajny kosmetyczne?

Dwie najważniejsze zalety kombajnów kosmetycznych to wielofunkcyjność i stosunkowo niewielki rozmiar urządzenia. Kombajn kosmetyczny to właściwie kilka urządzeń w jednym. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić sporo miejsca. Nawet wspomniane wcześniej 20-to funkcyjne kombajny zajmą bowiem zdecydowanie mniej przestrzeni niż oddzielne urządzenia do poszczególnych zabiegów. Ma to duże znaczenie szczególnie w małych salonach, ale rozwiązanie takie sprawdzi się i w większych – pozwalając uniknąć zagracenia i wrażenia tłoku. Na pierwszy rzut oka kombajn może się wydawać rozwiązaniem drogim. Należy jednak pamiętać, że jego koszt zawsze będzie niższy niż koszt zakupu oddzielnych urządzeń.

Jakie mogą być wady kombajnu kosmetycznego?

Można spotkać się z opiniami, że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Oczywiście może zdarzyć się, że jakość kombajnu będzie niekorzystnie odbiegała od jakości oddzielnych urządzeń. Coś takiego jednak z całą pewnością nie będzie miało miejsca jeśli zakupiony sprzęt pochodził będzie od renomowanej, sprawdzonej firmy o dobrej opinii. Jakość takiego urządzenia z całą pewnością będzie wysoka.

Kupując kombajn kosmetyczny warto zwrócić uwagę na….

Jak już wspomniano, wybierając kombajn kosmetyczny, należy mieć na uwadze jego jakość. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest niezawodność oraz skuteczność. Istotna jest także łatwość obsługi. Urządzenie powinno posiadać wszystkie wymagane prawem certyfikaty i zaświadczenia, tylko wtedy bowiem, można będzie mieć pewność, że jest całkowicie bezpieczne dla klientów i obsługi. Istotną rzeczą jest długość gwarancji oraz kwestia serwisowania – jak szybkie jest, gdzie jest przeprowadzane, czy można otrzymać urządzenie zastępcze na czas naprawy.

Ile kosztuje taka przyjemność?

Ceny kombajnów mogą być bardzo zróżnicowane. Niewielkie urządzenia biurkowe można kupić już za kilkaset złotych. Te większe, najbardziej rozbudowane mogę kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy. Jak widać cena zależy od rozmiaru i stopnia rozbudowania urządzenia. Na koszt ma też z całą pewnością wpływ renoma producenta.

Kombajn kosmetyczny może być świetną inwestycją do każdego salonu – małego i dużego. Warto jednak dobrze przemyśleć przed zakupem jakie są realne potrzeby, co będzie wykorzystywane i jak często, tak aby urządzenie było dobrze dopasowane do potrzeb firmy i klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here