Krzesełka przyschodowe dla osób niepełnosprawnych

0
172

Krzesełka przyschodowe dla osób niepełnosprawnych są prostym i wygodnym sposobem poruszania się po schodach. To rozwiązanie cenią seniorzy, ale także ci którzy mają problemy ze swobodnym przemieszczaniem się.

Dawniej i dziś

Obecnie technologia sprzyja ludziom starszym i niepełnosprawnym organizując im szerokie możliwości wspomagania chodzenia, nie tylko na równej płaszczyźnie, ale także po schodach. Niegdyś jedynym sposobem radzenia sobie ze schodami w domach prywatnych była rezygnacja ze wspinania się na piętro. Oznaczało to konieczność czynienia wielu kompromisów, jak np. zmiana miejsca zamieszkania czy wręcz przebudowa całej konstrukcji domu. Dziś istnieje szereg prostszych i zdecydowanie tańszych rozwiązań, jak właśnie krzesełko przyschodowe lub inaczej mówiąc winda schodowa. Homeglide jest jedną z renomowanych firm oferujących tego rodzaju urządzenia.

Fenomen wind i krzesełek przyschodowych

Zachwyt nad urządzeniami, które pomagają transportować seniorów lub osoby chore po schodach, bierze się z prostoty ich eksploatacji. Zwykle można je obsługiwać za pomocą pilota zdalnego sterowania, dzięki czemu użytkownik np. przywołuje windę na dół. Ogromną zaletą jest także  łatwy montaż, ponieważ instalacja odbywa się do poręczy schodów, bez naruszania ich integralności. Co ważne, są składane lub chowają się w zagłębieniu, dzięki czemu nie przeszkadzają innym domownikom.

Dla kogo krzesełka przyschodowe?

Krzesełka i windy schodowe mają przed sobą świetlaną przyszłość. Społeczeństwo się starzeje, stąd  konieczne jest wdrożenie nowoczesnych rozwiązań dla tych, którzy nie będę mogli funkcjonować samodzielnie. Odbiorcami zautomatyzowanych urządzeń rehabilitacyjnych staną się więc nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także seniorzy. Dziś trudno o budynki, które pozbawione są wyższych kondygnacji, ponieważ architekci skupiają się na wykorzystywaniu jak najmniejszej ilości miejsca. Zwyczajne schody bywają zatem wyzwaniem, z jakim muszą się uporać wszyscy z dysfunkcją ruchu.

Winda schodowa Homeglide

Winda schodowa

Przykładem bardzo funkcjonalnego sprzętu likwidującego bariery architektoniczne jest winda schodowa Homeglide. Porusza się z max prędkością 0,12 m/s. Została wyposażona w akumulator. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie  www.prolifter.pl, u bezpośredniego dystrybutora sprzętów rehabilitacyjnych. Osoby zainteresowane ich nabyciem mogą się starać o dofinansowanie  w wysokości nawet do 95% ich ceny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here