Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – zapoznaj się z ofertą profesjonalistów

0
758
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

W salonie kosmetycznym zazwyczaj dostępnych jest co najmniej kilka zabiegów. Każdy z nich dedykowany jest innej partii ciała. W tym artykule przyjrzymy się zabiegom oczyszczającym twarz. Dowiedz się jakie są ich cechy, a także jakich możesz się spodziewać efektów.

Oczyszczanie twarzy – peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem wszechstronnie stosowanym. Najczęściej jest to wstęp do innych zabiegów. Wynika to z faktu, iż jego zadaniem jest usunięcie martwego naskórka. Taki efekt sprawia, że następnie nakładane na skórę preparaty znacznie lepiej się wchłaniają. Sam zabieg peelingu kawitacyjnego charakteryzuje się przemianą wody ze stanu ciekłego w gazowy. Właśnie dlatego podczas jego trwania kosmetyczka musi dbać o zwilżanie skóry. Urządzenie do kawitacji przy pomocy ultradźwięków sprawia iż powstają pęcherzyki gazowe. To właśnie one rozbijają martwe komórki, które znajdują się w warstwie rogowej skóry. Co więcej urządzenie wyposażone jest w metalową szpatułkę, która pozwala efektywniej pozbywać się martwego naskórka. Warto wiedzieć, że ten zabieg nie należy do bolesnych. Wręcz przeciwnie. Niektóre klientki twierdzą, iż towarzyszy mu bardzo przyjemne uczucie chłodzenia.

Oczyszczanie twarzy – mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów oczyszczających twarz w salonach kosmetycznych. Można się na niego zdecydować między innymi udając się do https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/pielegnacja-twarzy/zabiegi-podstawowe. Zabieg mikrodermabrazji tak samo jak peeling nie jest inwazyjny. Poleca się go osobom mającym cerę tłusta lub mieszaną Podczas jego trwania następuje mechaniczne ścieranie martwego naskórka. Tutaj należy zaznaczyć, ze istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji. Jedną z nich jest korundowa, która bazuje na kryształkach z mocną siłą uderzających w skórę i jednocześnie ścierających martwe komórki. Cały proces skutkuje usunięciem naskórka, a także wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na skórze. Na ten zabieg nie powinny decydować się osoby z cerą naczynkową, a także te walczące z trądzikiem różowatym. Takim osobom  nie zaleca się tak silnego oczyszczania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here