Olejowe oczyszczanie twarzy. Jaka jest jego skuteczność i jak to zrobić?

0
430
Olejowe oczyszczanie twarzy

Twarz każdego dnia zasługuje sobie na specjalne traktowanie i doskonałe oczyszczenie. Po całym dniu, po makijażu i narażeniu na czynniki zewnętrzne, powinniśmy zadbać o usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, by kolejny dzień zaczął się promiennie i bez podrażnień. W szczególności należy przynajmniej raz na jakiś czas pozwolić cerze odpocząć od nowoczesnych kosmetyków i zastąpić je naturalnymi olejami. Dowiedz się, dlaczego są tak wskazane.

Oleje do każdego typu cery

Jaką masz cerę? Mieszaną, tłustą, suchą, a może wymagającą specjalnego traktowania ze względu na rozszerzone naczynka albo częste podrażnienia  i stany zapalne?

Niezależnie od tego, jaki typ skóry posiadasz, kosmetyki, które wykorzystujesz, muszą być do niej dopasowane. Nie mogą powodować podrażnień czy zmieniać naturalnej bariery i zachowania skóry. Wręcz przeciwnie – powinny jak najlepiej z nią współdziałać.

Właśnie takimi zaletami odznaczają się między innymi olejki do twarzy, które mają zdolność dopasowania się do każdego typu cery. Wszystko dlatego, że ich budowa podobna jest do budowy naturalnego płaszcza lipidowego, jakim pokryta jest skóra. Dzięki temu oczyszczają one bardzo delikatnie, nie powodując jednocześnie naruszenia tej warstwy ochronnej. W efekcie nie podrażniają i nie wysuszają.

Oczyszczenie, które usuwa najtrudniejsze zabrudzenia

Czy czasem wydaje ci się, że nawet po umyciu twarzy widnieją na niej pozostałości makijażu albo wszystkich związków, które zdążyły na niej osiąść przez cały dzień? Być może po prostu twoje kosmetyki nie były w stanie ich usunąć, ponieważ mają nieodpowiednią budowę.

Część zabrudzeń rozpuszcza się lepiej w tłuszczach niż wodzie, dlatego mocniej “wiąże się” z barierą lipidową skóry. Ich usunięcie jest trudne za pomocą tradycyjnych kosmetyków, ponieważ one swoją budową nie przypominają tego płaszcza i nie są w stanie rozpuścić zabrudzeń. Olejki do twarzy działają na innej zasadzie – one mają budowę podobną do budowy płaszcza lipidowego, a zatem mogą “przejąć” zanieczyszczenia. W efekcie pozostawiają skórę lepiej oczyszczoną i bardziej promienną.

Doskonałe nawilżenie i odżywienie

Naturalne olejki do oczyszczania twarzy to kosmetyki, które powstały na bazie najbardziej cenionych, naturalnych olejów. Wśród nich warto wymienić między innymi olej migdałowy, kokosowy, z nasion bawełny, z awokado czy z innych roślin i nasion. Każdy z nich posiada swój indywidualny zestaw cech, ale wszystkie mają też wspólne właściwości.

Przede wszystkim naturalne olejki służą nie tylko do oczyszczania twarzy. Jednocześnie z procesem zmywania zabrudzeń powodują bowiem nawilżenie skóry i łagodzenie ewentualnych stanów zapalnych. Są kojące i wygładzające. Dzięki temu, iż każdy z nich zawiera cały szereg witamin, które łatwo wchłaniają się do skóry w obecności naturalnych tłuszczów, olejki te doskonale odżywiają cerę. W efekcie staje się ona bardziej promienna, jędrniejsza i zdrowsza.

Ostatecznym efektem będzie więc piękna skóra twarzy, bez wyprysków i w doskonałej kondycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here