Popularne rodzaje soczewek kontaktowych

0
1246
Popularne rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są obecnie bardzo popularne. Pozwalają skorygować duże wady wzroku, są wygodniejsze w noszeniu niż tradycyjne okulary i skutecznie rozwiązują problem braku ostrości widzenia w przypadku różnych problemów oczu. W dzisiejszym artykule postaramy się opowiedzieć pokrótce o tym, jakie są rodzaje soczewek kontaktowych oraz w przypadku jakich wad można je stosować.

Na raz, czy na dłużej

Ze względu na częstotliwość wymiany wyróżnia się soczewki jednodniowe lub wielokrotnego użytku, np. dwutygodniowe, które po upływie tego czasu należy wymienić na nowe. Oba rodzaje soczewek są równie popularne i wygodne w noszeniu, natomiast w przypadku soczewek wielokrotnego użytku konieczna jest odpowiednia ich pielęgnacja. Polega ona na czyszczeniu ich specjalnie do tego celu przeznaczonym płynem i przechowywaniu przez okres przydatności w sterylnym pojemniczku. Informacje znajdziesz także na: https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Według wady wzroku

Wygodnym sposobem klasyfikowania soczewek jest podział na wady wzroku, do których korekcji służą. Marka Acuvue, która jest cenionym producentem wysokiej jakości soczewek kontaktowych, posiada produkty przeznaczone do korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu i prezbiopii.

Soczewki kontaktowe do korekcji krótkowzroczności przeznaczone są dla osób, które mają problemy z wyraźnym widzeniem na dalsze odległości. Natomiast osoby mające trudności z ostrym widzeniem z bliska, potrzebują soczewek korygujących nadwzroczność. Obie te wady wzroku są często spotykane u ludzi w różnym wieku.

Osoby dotknięte astygmatyzmem widzą niewyraźnie na każdą odległość. Pomóc im mogą specjalnie dedykowane dla astygmatyków miękkie toryczne soczewki, które kompensują indywidualne różnice w kształcie oka, dzięki czemu światło prawidłowo skupia się na siatkówce. Produkty te wyróżniają się specjalną konstrukcją, która zapewnia szybką stabilizację soczewek. Nie zmieniają one swojego położenia na oku, niezależnie od ruchów głowy, stale utrzymując się w wymaganej dla prawidłowego widzenia pozycji.

U osób powyżej 40 roku życia często występuje zjawisko polegające na zaniku ostrości widzenia z bliska. Problem nasila się zwłaszcza przy słabym oświetleniu, a zjawisko nazywane jest prezbiopią. Metodą umożliwiającą wyraźne widzenie w tego rodzaju przypadkach jest noszenie wieloogniskowych soczewek kontaktowych.

Niezależnie od tego, czy problem z brakiem ostrości widzenia spowodowany jest krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzm czy prezbiopią, warto zajrzeć na stronę Acuvue.pl, by znaleźć tam odpowiednie dla siebie soczewki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here