Problem z trzymaniem moczu. Co będzie lepsze – pieluchy, a może wkładki?

0
752
Problem z trzymaniem moczu

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pozwalają na normalne funkcjo-nowanie osób, które nie trzymają moczu. Do wyboru są m.in. pieluchy, wkładki urologicz-ne oraz podpaski. Który produkt wybrać, by spełniał oczekiwania?

Osoby, które nie trzymają moczu, bardzo wstydzą się tego problemu. Nigdy nie wiedzą, kiedy ich bielizna (a nawet ubranie wierzchnie w zależności od ilości popuszczanego moczu) stanie się mokra i pojawi się związana z tym nieprzyjemna woń. Na szczęście dostępne są specjalne produkty – pieluchy, wkładki czy podpaski, które pozwalają zatuszować dolegliwość i normalnie funkcjonować.

Skąd się bierze nietrzymanie moczu?

Przyczyn nietrzymania moczu (NTM) może być wiele – zdarza się, że powodem są słabe mięśnie dna miednicy (częsty przypadek w ciąży), infekcja czy nieco poważniejsze schorzenia np. prostata. To, dlaczego dochodzi do mimowolnego opróżniania pęcherza (częściowego lub całościowego), stwierdza lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu. Na początku zawsze wdrażane jest leczenie farmakologiczne, dopiero gdy to zawiedzie, specjalista kieruje pacjenta na zabieg, którego jednak nie należy się obawiać. Jest przeprowadzany za pomocą lasera i rzadko zdarza się, by w jego wyniku dochodziło do jakichkolwiek powikłań.

Co wybrać – wkładki urologiczne czy może podpaski?

Nietrzymanie moczu nie musi wiązać się z koniecznością izolacji od świata. Niestety wciąż wiele osób rezygnuje z wyjść z domu, spotkań ze znajomymi itp., chcąc w ten sposób ukryć swój wstydliwy problem. A wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, które pozwolą zachować uczucie suchości i komfortu w każdej sytuacji. Do wyboru są m.inwkładki urologiczne i podpaski. Warto wiedzieć, czym różnią się między sobą oba produkty.

Tradycyjne podpaski najlepiej sprawdzą się podczas menstruacji, produkt dla osób mających problem z nietrzymaniem moczu jest nieco inny. Znajduje się w nim bowiem specjalny wkład, który skutecznie maskuje nieprzyjemną woń i pochłania wilgoć. Podpaska tego typu ma także specjalną wkładkę, która nie powoduje podrażnień. Do tego podpaska dla osób nietrzymających mocz jest bardziej chłonna niż wkładka. Stworzono też specjalny, wydłużony model na noc.

Jeśli mamy do czynienia z kropelkowym NTM, to doskonałym wyborem będzie wkładka. Jest ona bardzo dyskretna, nie krępuje ruchów. Ma także anatomiczny kształt i jest niemalże niewyczuwalna przez użytkownika. Inne są wkładki dla pań, a inne dla panów, warto to wiedzieć, bowiem źle dobrany produkt może nie spełniać właściwie swojej funkcji. Wkładka dla panów często ma także ciemny kolor, np. czarny, by była mniej widoczna (mężczyźni częściej noszą ciemną bieliznę).

Wiele renomowanych firm (np. TENA) oferuje próbki swoich produktów do przetestowania. Warto z takiej opcji korzystać, by przed zakupem całej paczki podpasek czy wkładek móc stwierdzić, czy aby na pewno dany środek chłonny spełnia nasze oczekiwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here