Próchnica – zmora naszej populacji

0
967
Próchnica - zmora naszej populacji

Złe nawyki żywieniowe i nieprawidłowa higiena jamy ustnej sprawiają, że próchnica staje się niestety powszechnością w naszej populacji. Coraz więcej dzieci, również tych w wieku przedszkolnym zmaga się z tym problemem i trafia często zbyt późno do gabinetów stomatologicznych.

Jak walczyć i zapobiegać próchnicy?

Higiena i jej nauka

U podstaw działań profilaktycznych leży prawidłowa, regularna higiena jamy ustnej. Nie możemy zapominać o przynajmniej dwukrotnym szczotkowaniu zębów w czasie jednego dnia. Powinniśmy również pamiętać o nitkowaniu zębów. Ważne jest to by podstawy higieny jamy ustnej były wpajane dzieciom, również tym w wieku przedszkolnym. Tutaj musimy motywować do tego rodziców, a w wieku szkolnym — powinni o tym pamiętać nauczyciele.

Odpowiednia dieta

Musimy pamiętać, by w naszej diecie nie znalazło się zbyt dużo cukrów prostych, ważne by tak modyfikować dietę swojego dziecka, by nie zawierała słodyczy i fast foodów, lub zawierała je w jak najmniejszej ilości.

Próchnica – leczenie

Jeśli zęby nasze lub naszego dziecko zostały już niestety zaatakowane przez próchnicę, to niezbędna staje się w tym przypadku wizyta u lekarza dentysty. Oceni on stan zębów i zadecyduje, jaki sposób leczenia będzie w danym przypadku najwłaściwszy. Potrzebne informacje na temat leczenia próchnicy i jej sposobów znajdziemy na stronie internetowej ultimed.com.pl.

Podstawowym sposobem leczenia próchnicy ciągle jest uzupełnianie ubytków oraz leczenie kanałowe. Specjalisci w klinice Ultimed posiadają szeroką wiedzę na temat profilaktyki i leczenia próchnicy, dlatego możemy być pewni, że zabiegi przez nich wykonywane są na najwyższym poziomie. Klinika Ultimed posiada również profesjonalny, nowoczesny sprzęt stomatologiczny, który sprawia, że wszystkie wykonywane procedury są bezpieczniejsze i mniej bolesne dla pacjenta.

Warto co jakiś czas kontrolować stan swojego uzębienia u lekarza dentysty, by jak najszybciej wykryć podstępną próchnicę i jak najszybciej rozpocząć leczenie swoich zębów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here