Szkoła policealna — 5 przyszłościowych kierunków z branży medycznej

0
266
Szkoła policealna

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki w szkole policealnej? W ten sposób możesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe czy też całkowicie zmienić ścieżkę kariery. Podczas przeglądania ofert szkół warto zwrócić uwagę na zawody związane z branżą medyczną, w której nadal istnieje duże zapotrzebowanie na nowych pracowników. Sprawdź, jakie kierunki mogą zapewnić ci stałą i dobrze płatną pracę.

Technik sterylizacji medycznej

W dzisiejszych czasach zachowanie standardów higieny i bezpieczeństwa jest niesamowicie ważne w branży medycznej. Przyszły technik sterylizacji medycznej kurs może ukończyć już nawet w ciągu roku podzielonego na dwa semestry. Następnie można znaleźć zatrudnienie m.in. w szpitalu, przychodni, gabinecie dentystycznym czy też firmach zajmujących się materiałem biologicznym. Do obowiązków technika sterylizacji medycznej należy m.in. mycie, dezynfekcja i sterylizacja narzędzi, a także kontrola procesów dekontaminacji.

Technik dentystyczny

Zainteresowanie zdrowymi zębami i estetycznym uśmiechem nieustannie rośnie, dlatego można spodziewać się dalszego rozwoju branży stomatologicznej. Z tego powodu osoba z wykształceniem technika dentystycznego na pewno znajdzie pracę. To właśnie ten specjalista ma uprawnienia do wykonywania i naprawy m.in. protez zębowych i aparatów ortodontycznych. Jest to idealny zawód dla osób, które są gotowe na dokształcanie się w związku z nieustannym rozwojem technologii w branży. Technik dentystyczny może pracować w ramach własnej działalności gospodarczej.

Technik masażysta

Technicy masażyści są potrzebni w wielu branżach. Z tego powodu podczas edukacji w szkole policealnej Collegium można zapoznać się m.in. z masażem kosmetycznym, medycznym, profilaktycznym i sportowym. Ponadto absolwenci zdobędą umiejętności niezbędne do wykonywania masażu różnych części ciała w kontekście konkretnych chorób. Po ukończeniu kursu można pracować np. w gabinecie masażu, klubie sportowym, szpitalu czy też ośrodku rehabilitacyjnym. Ponadto można pomyśleć o własnej firmie np. z dojazdem do klientów.

Technik elektroradiolog

Elektroradiologia należy do najprężniej rozwijających się gałęzi medycyny. Obecność osób specjalizujących się w tej dziedzinie jest niezbędne do przeprowadzenia wielu ważnych badań. Co więcej, technik elektroradiolog ma spore pole do wyboru w kwestii pracy. Może znaleźć zatrudnienie w pracowniach m.in. tomografii, RTG czy też rezonansu magnetycznego. Ponadto na pracę może liczyć  także na oddziałach reanimacyjnych, w zakładach radioterapii bądź nawet w klinice weterynaryjnej.

Technik optyk

Po dwuletnim kursie można znacząco poprawić swoją sytuację zawodową. Technicy optycy są bardzo cenionymi i dobrze opłacanymi pracownikami. Praca czeka na nich m.in. w gabinetach optometrystycznych, salonach optycznych i instytucjach badawczo-naukowych. W zależności od miejsca zatrudnienia do codziennych obowiązków technika optyka mogą należeć np. pomoc przy doborze opraw okularowych, wykonywanie komputerowego badania wzroku czy też naprawa przyrządów optycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here