5 praktycznych zasad kupowania pędzli do makijażu

0
1238
5 praktycznych zasad kupowania pędzli do makijażu

Nawet najwyższej jakości kosmetyki kolorowe nie zdadzą się na wiele jeśli są użyte w niewłaściwy sposób. Dlatego tak ważnym elementem makijażu jest dobór pędzli. Oto kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią wybór i być może pozwolą zaoszczędzić pieniądze. 

 

  • Więcej nie znaczy lepiej 

 

Kupowanie zestawów pędzli ma swoje uzasadnienie, zwłaszcza jeśli potrzebujemy wymienić cały nasz asortyment przyborów do makijażu. Jeśli jednak jesteśmy mało elastyczne, jeśli idzie o makijażowe nowinki czy rzadko eksperymentujemy, naprawdę nie jest konieczne kupowanie kilkunasto elementowych zestawów pędzli do makijażu. Nie każda z nas maluje pędzelkiem brwi, nie każda używa rozświetlacza, nie każda potrzebuje pędzla do nakładania podkładu. Dlatego warto się zastanowić ile pędzli z danego zestawu będzie przez nas faktycznie używanych. Może się okazać, że bardziej opłacalne będzie kupienie pędzli pojedynczo. 

 

  • Pędzle raczej syntetyczne niż naturalne 

 

Pędzle syntetyczne mają znacznie gładszą niż naturalne strukturę, są trwalsze i łatwiej utrzymać je w czystości. O ile pędzle z włosiem naturalnym nadają się jako tako do aplikacji cieni do powiek, w znacznej większości przypadków nie przydadzą nam się do nakładania podkładu. Wszystko dlatego, że absorbują one znacznie więcej kosmetyku niż pędzle syntetyczne. Co w przypadku podkładu, którego używamy na całą powierzchnię twarzy oznacza znaczne straty kosmetyków.

 

  • Pamiętaj o swoich przyzwyczajeniach 

 

Ani producenci akcesoriów do makijażu, ani nawet najpopularniejsze vlogerki makijażowe nie powinni dyktować nam w jaki sposób wykorzystujemy pędzelki do makijażu. Pomijając poważne błędy w make-upie spowodowane użyciem za dużego pędzla, jak zbyt obfite aplikowanie bronzera, pędzle powinno się stosować z uwzględnieniem indywidualnych preferencji. Jeśli róż na naszych policzkach wygląda naturalnie, a do jego stosowania zamiast pędzla do różu, używamy tego do rozświetlacza – nie ma potrzeby tego zmieniać. 

 

  • Jakość pędzla wpływa na efekt makijażu 

 

Różnice w cenach pędzli są ogromne. Za pojedyncze pędzle na aukcjach zapłacimy od 3-4 zł za sztukę. Profesjonalny pędzel do nakładania podkładu z wysokojakościowego włosia, z drewnianą rączką może kosztować nawet kilkaset złotych. Aby zachować zdrowy rozsądek i realnie wykorzystać nasze umiejętności, koncentrujmy się na liczbie zastosowań i naszym ulubionym, sprawdzonym kształcie. Kupowanie niskiej jakości pędzli może drastycznie wpłynąć na końcowy efekt naszego make-upu.

 

  • Stawiając na makijaż oka postaw na pędzel do blendowania 

 

By wykonać dowolny makijaż oka tak naprawdę wystarczą dwa pędzle do cieni do powiek. Warunek jest taki, że muszą być odpowiednio dobrane, miękkie i wygodne. Dobrze dobrany pędzel do blendowania to klucz do efektownego smoky eyes i idealnego makijażu dziennego. Pędzle o kształtach innych niż klasyczny do nakładania cienia bazowego i tzw. migdał do blendowania potrzebne są tak naprawdę tylko do skomplikowanych makijaży lub na zmianę – jeśli nasze ulubione pędzle właśnie się suszą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here