Aparthotele coraz częstszym zjawiskiem

0
316
Aparthotele

Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na usługi hotelarskie, co jest naturalną konsekwencją wzrostu ruchu turystycznego. Można by zadać pytanie, po co powstają aparthotele, skoro hotele świetnie się sprawdzają? Samo pojęcie aparthotel oznacza coś, co łączy cechy hotelu i apartamentowca. Takie rozwiązanie ma coraz więcej zwolenników. Tego rodzaju popularność, bierze się stąd, że takie rozwiązanie jest wygodniejsze a nie rzadko również tańsze.

Kto chętnie korzysta z aparthoteli?

Rodzaje i metraże apartamentów mogą się od siebie diametralnie różnić. Czasem lokal ma postać kilkudziesięciometrowej kawalerki z aneksem kuchennym, a niejednokrotnie jest to olbrzymi apartament, przekraczający sto metrów kwadratowych. To jest właśnie najlepsze w tych rozwiązaniach, że każdy może znaleźć to, na czym mu zależy. Obecność urządzeń kuchennych, umożliwia niezależność od hotelowej restauracji, która na ogół wydaje konkretne posiłki w ściśle określonych godzinach. A co, jeżeli ktoś lubi nocne życie i wstaje następnego dnia w południe?

Rodziny z dziećmi

Do niedawna, liczne rodziny z dziećmi, podróżując, zazwyczaj wynajmowały dwa albo więcej pokoi w hotelu. Było to kłopotliwe i czasem niosło ze sobą problemy, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, którym nie zawsze można wytłumaczyć, że muszą spać samotnie w obcym, nieprzyjaznym pomieszczeniu. Dodatkową trudnością mogło być oddalenie od kuchni i niemożność przyrządzania i przechowywania drobnych przekąsek i napojów.  Aparthotel to idealne rozwiązanie w takich przypadkach. Największym atutem jest tutaj wspólne mieszkanie całej rodziny i dostęp do kuchennych urządzeń. Cała rodzina jest razem, można wspólnie funkcjonować, lub też zaszyć się w jednej z sypialni. W przypadku wystąpienia pojedynczej lub zbiorowej „zachcianki kulinarnej”, nie trzeba organizować wyjścia do hotelowej restauracji, tylko wystarczy sięgnąć do lodówki.

Pobyty biznesowe

Aparthotel to nie tylko świetna oferta dla turystów. Wszyscy, którzy podróżują biznesowo, z czasem na pewno docenią takie rozwiązanie. W takim miejscu można świetnie urządzić się na tyle dni, ile potrzeba. Ulokowanie zespołu biznesowego w jednym apartamencie z kilkoma sypialniami jest tańsze i wygodniejsze. W takich przypadkach salon może być tym miejscem, gdzie wspólnie omawia się strategie i dzieli uwagami. Jest to o wiele spokojniejsze i przede wszystkim dyskretniejsze miejsce, niż hotelowe lobby, czy wynajęta salka konferencyjna. Z tego też powodu Aparthotele powstają nie tylko w miejscach atrakcyjnych turystycznie, ale również blisko wielkich centrów biznesowych.Ceny w aparthotelach

Dogodna lokalizacja aparthoteli

Tego typu lokale do wynajęcia, najczęściej powstają w miejscach atrakcyjnych turystycznie, które jednocześnie są blisko wielkich centrów biznesowych. Takie rozwiązanie skutkuje tym, że popularność aparthoteli nie wygasa wraz z zakończeniem sezonu turystycznego na danym terenie. Najlepsza lokalizacja dla inwestycji, jaką jest aparthotel, to centrum dużego miasta, gdzie przysłowiowo wszędzie jest blisko. Oczywiście nie sposób w tej kwestii w pełni wszystkich usatysfakcjonować, jednak każdy wynajmujący weźmie pod uwagę te czynniki, które go osobiście interesują.

Ceny w aparthotelach i zarobki właścicieli

Cena na dobę w aparthotelu zależy od standardu samego apartamentu i może się wahać od 1000 złotych w przypadku tych najbardziej luksusowych, do stu złotych w przypadku lokalu o gorszym standardzie. Wynajmowanie właśnie tych najdroższych apartamentów jest zazwyczaj źródłem sporych korzyści dla ich właścicieli. Trzeba tutaj zaznaczyć ważną różnicę, która różni aparthotel od hotelu w pojęciu tradycyjnym. Hotel mam zazwyczaj jednego właściciela. W przypadku aparthotelu również może tak być, jednak często poszczególne apartamenty są własnością różnych osób i spółek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here