Asystory medyczne — co kryje się pod tą nazwą?

0
623
Asystory medyczne — co kryje się pod tą nazwą

We współczesnym specjalistycznym gabinecie lekarskim, takim jak stomatologiczny lub laryngologiczny znajduje się wiele rodzajów sprzętu medycznego, akcesoriów oraz mebli medycznych. Takimi meblami są tak zwane asystory — bardzo praktyczne i użyteczne przedmioty, o których jednak nie każdy słyszał. Dzisiaj naszym zadaniem jest przybliżenie budowy tych mebli oraz ich zastosowania w gabinetach lekarskich.

Narzędzia zawsze tam, gdzie są potrzebne

Jeżeli porównywalibyśmy gabinet lekarski do warsztatu, to asystory medyczne nie są niczym innym niż odpowiednikiem skrzynki narzędziowej. Służą one lekarzowi do przechowywania najczęściej stosowanych akcesoriów, narzędzi czy też opatrunków. Dlatego też asystor musi być skonstruowany w taki sposób, by jednocześnie był zawsze w zasięgi ręki oraz nie przeszkadzał w poruszaniu się lekarzowi, jego asystentowi oraz oczywiście pacjentowi. Asystory medyczne z tego powodu osadzone są na kółkach, podobnych do tych stosowanych w krzesłach i fotelach biurowych. W ten sposób taki mebel jest wygodny w przesuwaniu i może w każdej chwili być użyty, a cztery albo pięć kółek umieszczonych na ramieniowej podstawie sprawiają, iż jest to konstrukcja stabilna i bezpieczna.

Wielofunkcyjność i wygoda

Asystory medyczne charakteryzują się dużą możliwością personalizacji i organizowania przestrzeni w szufladach i na małym blacie roboczym, dlatego każdy gabinet stomatologa, korzysta z takiego rozwiązania. W szufladach mieści się wiele opakowań z jednorazowymi narzędziami, akcesoriami czy też innymi drobnymi, a jednak niezbędnymi w każdym gabinecie lekarskim elementami wyposażenia.

Blat takiego mebla często zawiera ramkę, która chroni znajdujące się na nim przedmioty przed upadkiem w razie zbyt gwałtownego przesunięcia asystora, lub stoczenia się drobnych elementów, a koła wyposażone są w blokadę, dzięki czemu mebel zawsze pozostaje na miejscu.

Co ważne dla lekarzy planujących wyposażenie swojego gabinetu w tego rodzaju meble medyczne, na rynku dostępne są modele w praktycznie dowolnym kolorze i stylu, co pozwala na stworzenie przestrzeni o jednolitym charakterze. Warto też wszystkie swoje meble wybierać w ramach jednej kolekcji lub spośród wyrobów jednego producenta, np. firmy Innow, która od lat zajmuje się produkcją mebli medycznych. Wtedy wyeliminujemy problem braku dopasowywania poszczególnych elementów naszego wyposażenia. Jest to nie tylko praktyczne, ale także pozwala na zaoszczędzenie naszego cennego czasu, który możemy przeznaczyć na spotkania z pacjentami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here