Cena czopków na hemoroidy

0
935
cena czopków na hemoroidy

Wielu z nas słyszało o wstydliwym problemie hemoroidów. Wielu z nas niestety również doświadczyło tego problemu, dlatego jesteśmy świadomi, tego, że właściwe leczenie i trafna diagnoza lekarska związana z tym schorzeniem jest niezbędna do szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

Jak medycznie dzielimy ten wstydliwy problem?

Hemoroidy mogą być zarówno wewnętrzne (znajdują się wówczas wewnątrz naszego odbytu – nie są wtedy widoczne), jak i mogą to być bardziej problematyczne – są to hemoroidy zewnętrzne (na zewnątrz odbytu, są wówczas widoczne gołym okiem). Mają one zazwyczaj postać guzków. Ich objawy zależą od stadium zaawansowania klinicznego.

Na samym początku, niewidoczne z zewnątrz hemoroidy wewnętrzne, nie są bolesne, ale mogą powodować lekkie krwawienie, co jest szczególnie niepokojące dla pacjenta. Może wówczas dochodzić do plamienia bielizny. Później, najczęściej podczas parcia mogą one zacząć wydostawać się na zewnątrz naszego odbytu i same powracać do środka, a z czasem przestać wracać i ulegać uszkodzeniom, co jest szczególnie bolesne dla chorego dotkniętego tym problemem.

apteka

W dalszym stadium hemoroidy nie dają się przemieścić do wnętrza odbytu nawet palcem, towarzyszy im silny ból i krwawienia, co może nawet doprowadzić do utraty większej ilości krwi i do rozwoju niedokrwistości, kiedy to odczuwamy zmęczenie, męczliwość, ospałość, stajemy się bladzi i często może wtedy pojawić się szybsze bicie serca, czyli tachykardia. Co zrobić, gdy dotknie nas ten problem? Z hemoroidami najlepiej jest zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, czyli lekarza rodzinnego, który to w razie potrzeby da nam skierowanie do specjalisty od hemoroidów, czyli do specjalisty lekarza proktologa.

Zostaniemy zbadani per rectum, czyli palcem przez odbyt. Specjalista zbada nas najprawdopodobniej w pozycji na naszym lewym boku, która nie jest jednak tak krępująca i nie powoduje takiego dyskomfortu jak stosowania dotychczas kolankowo-łokciowa z wypięciem pośladków, stosowana najczęściej przez lekarzy pierwszego kontaktu.

Jakie leczenie możemy podjąć, gdy dotknie nas problem hemoroidów?

Najpopularniejszym, ogólnie dostępnym leczeniem jest zastosowanie czopków doodbytniczych. Czopki to wyrób medyczny przeznaczony do miejscowego stosowania w odbycie. Są one przeznaczone jak sama nazwa mówi do stosowania doodbytniczego, w celu nawilżenia i ochrony naszej błony śluzowej odbytu. Są stosowane stanach wymagających pobudzenia naturalnych procesów regeneracji i gojenia się naszej błony śluzowej odbytnicy oraz kanału odbytu. Takim stanem zdecydowanie są hemoroidy.

Najczęściej cena czopków na hemoroidy oscyluje od dziesięciu złotych do czterdziestu złotych. Większość czopków zawiera kwas hialuronowy. Preparaty zawierające kwas hialuronowy stosuje się w wielu innych dziedzinach medycyny. Na przykład w reumatologii: w zwyrodnieniach stawów, stanach pourazowych stawów, także w stanach zapalnych, głównie stawu kolanowego. A w urologii w łagodzeniu objawów niektórych chorób pęcherza moczowego i dróg moczowych. Jest on stosowany również w leczeniu różnego rodzaju ran.

cena czopków

Musimy pamiętać, że hemoroidy pojawiają się często niestety w czasie ciąży i karmienia piersią. Wtedy należy uważać, ponieważ nie wszystkie leki nadają się do stosowania w tych wyjątkowych okresach w życiu kobiety. Każdorazowa decyzja o zastosowaniu innych leków musi być podjęta przez lekarza pierwszego kontaktu i ginekologa na podstawie informacji dotyczących ryzyka stosowania danego leku w czasie ciąży i karmienia piersią. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że bardzo wielu leków w przypadku choroby guzków krwawniczych, czyli hemoroidów nie można w ogóle przyjmować w czasie ciąży i laktacji.

Jeśli ciągle zastanawiamy się jakie czopki powinniśmy kupić to zdecydowanie warto wybrać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu, który z pewnością ma dużą wiedzę i doświadczenie w leczeniu tego typu przypadłości, dlatego też nie warto wydawać dużych pieniędzy i kupować leków na własną rękę, bez konsultacji z naszym lekarzem. Hemoroidy to bardzo powszechny problem medyczny dlatego każdy lekarz z pewnością spotkał się z nim nie jeden raz.

Gdy mamy wątpliwości to najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty proktologa. Pamiętajmy, że przed zastosowaniem leku należy poradzić się swojego lekarza lub farmaceuty w aptece. Bądźmy świadomi tego problemu i unikajmy czynników ryzyka pojawienia się hemoroidów, takich, jak na przykład siedzący tryb życia, otyłość oraz brak odpowiedniej aktywności fizycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here