Czopki na hemoroidy bez recepty

0
1418
czopki na hemoroidy bez recepty

Hemoroidy to żylaki odbytu. Powstają wskutek zaparć, złej diety oraz zbyt małej aktywności w ciągu dnia. Dotykają szczególnie osób prowadzących siedzący tryb życia, przykładowo pracujących wiele godzin przy komputerze. Jest kilka sposobów na poradzenie sobie z tym problemem, jednak ich skuteczność jest zależna od czasu, kiedy zaczniemy działać.

Jeśli rozpoznany wcześnie powstające hemoroidy, to możemy całkowicie wyleczyć je w domu, korzystając z leków dostępnych bez recepty. Jednak kiedy zlekceważymy objawy i zareagujemy zbyt późno, konieczne będzie udanie się do lekarza, który przepisze silne, sterydowe leki. Jeśli to nie pomoże, to w ostateczności konieczny będzie zabieg chirurgiczny. Jednak nie należy się go bać, gdyż jest on stosunkowo prosty.

Początkowe objawy powstawania hemoroidów to między innymi swędzenie oraz świąd odbytu. Później może wystąpić silny ból w trakcie oddawania stolca i w czasie spoczynku. Gdy guzy są bardzo duże, to możemy mieć trudność z wypróżnianiem się. Jednak nie wolno nam wtedy za mocno się wysilać, ponieważ zbyt duże parcie na stolec może pogorszyć sytuację.

Jeśli zauważyliśmy te objawy, powinniśmy jak najszybciej udać się do apteki, bądź zamówić leki przez internet. Ta pierwsza opcja będzie szybsza, jednak może być droższa. W internetowych aptekach można zaoszczędzić trochę pieniędzy, a zakupy powinny do nas przyjść w ciągu dwóch dni.

Warto kupić czopki na hemoroidy bez recepty

Najlepiej takie, które zawierają kwas hialuronowy. Pomagają zwalczać stan zapalny odbytu oraz przyspieszają gojenie się błon śluzowych jelit. Czopki stosuje się doodbytniczo, a dzięki temu działają w miejscu wystąpienia problemu. Czopki działają na wewnętrzną część hemoroidów.

Kolejne są tabletki przeciw hemoroidom

czopki na hemoroidy

Jednak ich skuteczność jest mniejsza, niż w przypadku czopków, ponieważ tabletki są wchłaniane do całego organizmu. Substancja czynna rozchodzi się po całym ciele i tylko część dociera do naszych hemoroidów. Ale warto je stosować, jako wsparcie czopków i maści.

Następną, bardzo ważną rzeczą są maści na hemoroidy. Najlepiej wybrać takie o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Maści działają głównie na zewnętrzną część hemoroidów. Mogą uśmierzyć ból towarzyszący przy wypróżnianiu. Warto zakupić maść na hemoroidy oraz specjalną przeciwbólową. Wtedy mamy pewność, że pomoże z uporczywym bólem.

Hemoroidy to nieprzyjemny problem, który dotyka coraz większej grupy osób. Ma to związek z rozwojem technologii oraz z tym że coraz więcej osób postanawia pracować z domu, przy komputerze. Jednym z głównych powodów jest też szybkie tempo życia. Żyjemy między pracą a domem, często nie mamy czasu, żeby gotować i kupujemy gotowe dania do podgrzania w mikrofalówce. Zanim dopadnie nas problem z hemoroidami możemy zacząć im zapobiegać. Są to tak zwane działanie prewencyjne. Jest to skuteczny sposób, żeby powstrzymać powstawanie hemoroidów.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zmienić jest dieta. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość błonnika w pożywieniu. Powinna ona wynosić 25-40 gramów dziennie. Warto jeść więcej warzyw i owoców oraz unikać mocno przetworzonych potraw. Należy unikać wzdymających potraw, między innymi z kapusty oraz tłustych mięs.

Najlepiej odstawić kolorowe, gazowane napoje, ponieważ również są wzdymające. Warto kupić sobie len mielony, który wystarczy zalać ciepłą wodą i spożywać przed posiłkiem, trzy razy dziennie. Kleik, który się wytworzył, pomoże w formowaniu się stolca, pobudzi jelita do pracy oraz będzie świetną pożywką dla bakterii jelitowych.

lekarz

Drugą, równie ważną rzeczą jest zmiana trybu życia. Jeśli mamy prace przy komputerze, warto co dwie godziny robić sobie przerwy. Nie tylko dbamy w ten sposób o wzrok, ale również poruszamy się trochę i zmniejszymy ryzyko powstania hemoroidów. W pogodne dni możemy udać się do pracy spacerkiem i wrócić tak samo. Zaliczymy dawkę ruchu. Warto codziennie więcej się ruszać.

Mogą to być spacery trwające ponad godzinę dziennie lub inne sporty. Możemy wykonywać ćwiczenia aerobowe, inaczej zwane cardio. Należą do nich bieganie, jazda na rowerze i innych sprzętach, pływanie oraz skakanie na skakance. Drugim rodzajem ćwiczeń, które powinniśmy wykonywać są ćwiczenia siłowe.

Dobrze sprawdzą się brzuszki, pompki, wyciskanie, podciąganie, oraz ćwiczenia na nogi, np. przysiady. Taki trening angażuje mięśnie brzucha i dzięki temu poprawia perystaltykę jelit oraz przyspiesza metabolizm. Dzięki temu pozbędziemy się problemu z zaparciami i zaleganiem treści pokarmowej w jelitach, co również jest przyczyną hemoroidów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here