Dobra maść na hemoroidy

0
1492
apteka

Hemoroidy są bardzo bolesnym i wstydliwym problemem. Mimo iż niewiele
się o nim mówi i nieczęsto się o nim rozmawia, w rzeczywistości dokucza on tysiącom osób na całym świecie. Tylko pacjenci chorujący na hemoroidy mogą poznać, jak wielki dyskomfort i wiele nieprzyjemności one wywołują. Trudności związane z leczeniem tej przypadłości wynikają jednak głównie z faktu, iż mało kto potrafi się do niej przyznać. Nie chodzi tu tylko o to, że chory nie chce opowiadać o stanie swojego zdrowia rodzinie czy przyjaciołom.

Jest to najzupełniej normalne, ale problem pojawia się w momencie, gdy nie chce on udać się ze swoim schorzeniem do gabinetu lekarskiego. Tak bardzo wstydzi się tych swoich zmian występujących w okolicach samego odbytu, że woli już nawet dalej cierpieć i wciąż się męczyć, aniżeli udać się na konsultację do specjalisty i razem z nim ustalić właściwą metodę leczenia.

Całe szczęście nie tylko środki przepisywane na receptę mogą przynieść ulgę w przypadku hemoroidów. Niektóre z dobrze działających lekarstw wydawane są bez recepty i każdy może je kupić w większości aptek. Za jedne z tych najskuteczniejszych uchodzą specjalistyczne maści.

A jaka jest dobra maść na hemoroidy?

Zanim ktokolwiek zacznie na własną rękę korzystać z jakichkolwiek preparatów aptecznych czy nawet ziołowych lekarstw, powinien postarać się przynajmniej samodzielnie zdiagnozować swoją chorobę i dokładnie ją scharakteryzować. Mimo iż hemoroidy są trudno dostrzegalne, bo ich nietypowe umiejscowienie utrudnia człowiekowi ich zobaczenie, dają one szereg dodatkowych objawów, po których można je rozpoznać. Powiększone guzki krwawnicze zazwyczaj objawiają się przede wszystkim silnym świądem.

Dokucza on człowiekowi niemalże na każdym kroku. Guzki mocno swędzą, co potęguje ich drapanie, które z kolei doprowadza do zmiany ich struktury i może wywołać chociażby krwawienie lub mocniejsze podrażnienie skóry. Czasem też hemoroidy wywołują uczucie pieczenia albo sprawiają człowiekowi ból, który może być wyczuwalny po prostu bezustannie.

W przypadku poważniejszych i dalszych stadium choroby guzki zaczynają też krwawić. Na tym etapie rozwoju schorzenia krew może pojawiać się i na bieliźnie, i w samym stolcu. Ból staje się wtedy jeszcze większy, a maksymalizacji ulega podczas wysiłku fizycznego. Czasem też guzki mogą się wysuwać i zwiększać swoje rozmiary, dlatego nawet ręką można je wtedy wyczuć.

maść na hemoroidy

Jeżeli chorobę zdiagnozuje się jednak dość szybko, można będzie samodzielnie postarać się jej pozbyć. Niektóre z domowych metod leczenia idealnie sprawdzają się w przypadku hemoroidów i zalecane są pacjentom nawet przez samych lekarzy. O ile dolegliwości nie są jakoś specjalne ciężkie, a objawy nie utrudniają codziennego i normalnego funkcjonowania, wizytę u specjalisty można odłożyć w czasie i póki co korzystać z preparatów możliwych do kupienia bez żadnej recepty.

W aptekach jest ich zresztą całe mnóstwo

Czasem nawet nie trzeba sięgać po takie środki, za które mimo wszystko pacjent musiałby trochę zapłacić, aby przynieść sobie natychmiastową ulgę. Doskonałe rezultaty daje bowiem zwykłe chłodzenie hemoroidów. Przykładając do guzków zimne okłady lub kostki lodu owinięte miękką ściereczką, można złagodzić ból i inne odczuwalne objawy. Podobnie zadziałają chłodne prysznice i zimne kąpiele. Z takimi metodami nie należy jednak przesadzać.

Jeśli jednak nawet wyziębianie i wychładzanie hemoroidów nie przyniesie choremu dostatecznej ulgi, powinien on sięgnąć po jaki lek z apteki. Skuteczna okaże się m.in. dobra maść na hemoroidy. Najlepiej poszukać w aptekach takiej, która w swoim składzie będzie zawierać albo tribenozyd, albo lidokainę. Oba związki są polecane w przypadku problemów związanych z hemoroidami. Minimalizują niemalże wszystkie objawy tej choroby, zajmując się przede wszystkim samym bólem.

dobra maść na hemoroidy

Zmniejszają jego odczuwalność, a także łagodzą świąd, dzięki czemu chory przestaje aż tak często się drapać i nie pogarsza swojego stanu. Oba związki wykazują się również świetnym działaniem przeciwzapalnym. Zmniejszają stany zapalne, uśmierzają ból, zawdzięczając te efekty swoim właściwościom znieczulającym. Na pewno warto po nie sięgnąć w momencie, gdy ból staje się już nie do wytrzymania i nie można się też powstrzymać od drapania swoich zmian.

Dobra maść na hemoroidy powinna występować w każdej aptece. Wystarczy zapytać o nią farmaceutę, który sam na pewno doradzi swojemu klientowi, po jaki preparat powinien on sięgnąć w celu pozbycia się hemoroidów. Tą chorobę można bowiem spokojnie pokonać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here