Domowy sposób na hemoroidy

0
918
dieta błonnik

Hemoroidy, często nazywane żylakami, to w rzeczywistości guzki krwawiczne, które są fizjologiczną struktura odbytu.
To dzięki nim, nasz kanał odbytu jest szczelny, a my posiadamy kontrolę nad oddawaniem stolca, oraz gazów.

Problem z hemoroidami pojawia się w momencie, gdy guzki stają się nadmiernie wypełnione krwią, oraz zbyt rozciągnięte, w efekcie czego pojawia się ich obrzmienie, oraz zaczyna się rozwijać bolesny stan zapalny.
Pacjenci skarżą się na świąd, oraz dokuczliwy ból w okolicy odbytu, często nawet uniemożliwiający swobodne siadanie.

Część z chorych przyznaje, że w trakcie rozwoju choroby spotkało się z licznymi krwawieniami z okolicy odbytu, najczęściej towarzyszyły one wypróżnianiu.
Takich objawów, żaden z nas nie powinien bagatelizować gdyż potrafią być bardzo groźne w skutkach.
Jeśli tylko zaobserwujemy u siebie symptomy mogące świadczyć o problemie z hemoroidami, zacznijmy działać od razu.

W pierwszej kolejności udajmy się do lekarza specjalisty, który pomoże nam określić czy odczuwane przez nas dolegliwości, są rzeczywiście związane z chorobą hemoroidalną, oraz postara się ustalić jej przyczynę.
Często jako powód problemów z hemoroidami, podkreśla się niewłaściwą dietę i siedzący tryb życia.

Aby zapobiec, bądź cofnąć nieprzyjemne skutki choroby zadbajmy o to aby nasza codzienna dieta była bogata w błonnik, oraz wprowadźmy do naszej codzienności odpowiednią dawkę ruchu.
Błonnik pomoże nam z większą łatwością się wypróżniać, a przede wszystkim ureguluje nasze stolce. Kluczowe w leczeniu hemoroidów jest bowiem, zapobieganie zatwardzeniom, dlatego zadbajmy aby w naszej codziennej diecie, nie zabrakło warzyw, pełnoziarnistego pieczywa, oraz różnego rodzaju kasz.

Dbajmy również o odpowiednie nawodnienie organizmu, to również zapobiegnie zatwardzeniom i zbawiennie wpłynie na metabolizm.
Wiele chorych zastanawia się, czy istnieje skuteczny domowy sposób na hemoroidy?
Sposobów na kłopoty z hemoroidami jest całkiem sporo, od lekarza specjalisty uzyskamy zapewne odpowiednie maści, czopki oraz tabletki mające na celu zminimalizowanie nieprzyjemnych odczuć związanych z chorobą, oraz wyleczenie dokuczliwego stanu zapalnego.

domowy sposób na hemoroidy

Jednak poza zaleceniami lekarskimi, mamy również w zanadrzu kilka całkiem skutecznych domowych sposobów na walkę z tą nieprzyjemna dolegliwością.
Z pomocą przychodzą nam tutaj często niedoceniane zioła.
Zaparzajmy regularnie napar z rumianku, nagietka, kory dębu oraz skrzypu, gdy napar osiągnie temperaturę pokojową przemywajmy za pomocą wacika z odpowiednią delikatnością, okolice odbytu.

Zabiegi te będą działały przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie na hemoroidy, poza tym skutecznie radzą sobie z niwelowaniem nieprzyjemnego uczucia świądu, oraz pieczenia tych okolic.
Wiele pacjentów stosuje zimne okłady na okolice odbytu, możemy zawinąć w chusteczkę kostkę lodu i przyłożyć do bolącego miejsca.

Można również przygotować kawałki waty, uformować z nich kulki nasączyć olejkiem rycynowym i włożyć na kilka chwil do zamrażalnika. Tak gotowe kompresy, w razie potrzeby przykładajmy do bolącego odbytu, nie tylko złagodzą ból poprzez uśmierzające działanie zimna, ale dzięki natłuszczającym właściwościom olejku rycynowego, zniwelują bolesne uczucie ściągnięcia tych okolic.

Doceniany w walce z hemoroidami jest również aloes, dzięki przeciwzapalnym właściwościom również korzystnie wpływa na walkę z uporczywymi hemoroidami, wystarczy wmasowywać jego żel w bolące miejsce a szybko uzyskamy ulgę.
Część z pacjentów stosuje również domowe nasiadówki, najczęściej przyrządzane z kory dębu, bądź nadmanganianu potasu.

aloes

Wystarczy nalać do wanny wodę, o temperaturze nie wyższej niż 40 stopni, dolać zioła lub nadmanganian potasu i usiąść w wannie z podkurczonymi nogami, na około 10 minut.
Olejek z drzewa herbacianego, również jest skuteczny w walce z hemoroidami, należy jednak pamiętać że występuje on w dużym stężeniu, dlatego zanim go zastosujemy należy rozcieńczyć go z olejem rycynowym i dopiero taką mieszankę, nakładać delikatnie wacikiem na hemoroidy.

Warto również spróbować terapii octem jabłkowym, wystarczy regularnie niewielką jego ilość wmasowywać wacikiem w bolące miejsca, a w szybkim czasie odczujemy znaczącą poprawę.

Warto dołożyć wszelkich starań, aby zatrzymać chorobę hemoroidalną na jak najwcześniejszym etapie, tym bardziej że domowe sposoby cieszą się wśród pacjentów bardzo dużą skutecznością.
W porę rozpoczęte leczenie hemoroidów bywa bardzo skuteczne, a pacjenci przy zachowaniu zasad zdrowego stylu życia, znów cieszą się pełnią zdrowia każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here