Hemoroidy odbytu – leczenie domowe

0
985
hemoroidy odbytu – leczenie domowe

O niektórych swoich problemach zdrowotnych wolałbyś po prostu raz na zawsze zapomnieć. Gdy tylko bowiem dotarło do ciebie, że możesz cierpieć na hemoroidy odbytu, od razu wiedziałeś, jak trudno ci się będzie ich pozbyć. O tej chorobie dotychczas słyszałeś jedynie od znajomych lub mogłeś o niej poczytać co nieco w Internecie albo czasopismach związanych ze zdrowiem i ogólnym życiem, ale jakoś tak miałeś nadzieję, że ciebie nigdy ona nie złapie.

Stało się jednak inaczej i teraz nic na to nie poradzisz. Musisz jedynie postarać się jak najszybciej pozbyć swoich hemoroidów, dopóki nie zwiększyły one swoich rozmiarów i nie zaczęły krwawić. Póki są małe i nie dokuczają ci aż tak bardzo podczas codziennych dni, możesz je nawet leczyć samodzielnie – istnieje na to wiele sposobów, które czasem mogliby ci polecić sami lekarze.

Sprawdź zatem, jak wygląda hemoroidy odbytu – leczenie domowe. Posłuż się przynajmniej jedną z niżej opisanych metod, a być może już niedługo całkowicie zapomnisz o swoim wcześniejszym, bardzo wstydliwym i uciążliwym problemie. Odzyskasz dawne zdrowie i wrócisz do dawnego życia.

Pierwsze objawy hemoroidów są dość delikatne i mało znaczące

Odczuwasz bowiem lekkie dolegliwości w okolicach odbytu – skóra może cię na przykład piec albo po prostu swędzieć, przez co bezustannie musisz się tam drapać i tym sposobem zaostrzasz stadium swojej choroby i pogarszać własny stan. Czujesz bardzo silny świąd? Po pierwsze – pod żadnym pozorem się nie drap. Nie próbuj rozdrapywać hemoroidów, które w takim wypadku zaczną krwawić i staną się jeszcze bardziej dokuczliwe oraz bolesne.

Potraktuj je za to takimi lekami lub samymi domowymi metodami, dzięki którym załagodzisz swoje uczucie świądu i ograniczysz sam ból. Jeżeli uda ci się rozpocząć leczenie odpowiednio wcześnie, gdy tylko dostrzeżesz u siebie pierwsze zauważalne hemoroidy, prawdopodobnie okaże się ono bardzo skuteczne. Pozwoli ci całkowicie pozbyć się całej choroby i to nawet bez pomocy specjalistycznego lekarza.

leczenie domowe

Hemoroidy odbytu – leczenie domowe – zazwyczaj rozpoczyna się ono od zastosowania odpowiednich preparatów z apteki. Bez nich najprawdopodobniej kompletnie sobie nie poradzisz i nie zdołasz zwalczyć nawet części objawów swojego schorzenia, dlatego najlepiej kup je od razu, właśnie w tej chwili. Skoro masz jeszcze trochę czasu w ciągu dnia, wyjdź z domu i udaj się do najbliżej apteki.

Możesz również poszukać w swoim mieście takiej, która jest najlepiej zaopatrzona – im więcej preparatów na hemoroidy będziesz mieć do dyspozycji, tym szybciej znajdziesz wśród nich środek o naprawdę świetnym działaniu, który niemalże natychmiastowo ci pomoże. Wśród takich produktów najczęściej występują: maści, tabletki oraz czopki na hemoroidy. Wszystkie z nich działają dość podobnie, dlatego wybierz dla siebie taki preparat, z którego najłatwiej ci się będzie korzystać.

Prawdopodobnie nie będą to czopki. Zdecydujesz się na zakup tabletek, które zaczniesz przyjmować codziennie doustnie – w sposób łatwy i wygodny. Takie leki złagodzą twój stan zapalny, poradzą sobie z uporczywym świądem i zminimalizują sam ból. Efekty domowej kuracji powinny się pojawić już po kilku dniach. Prędko sam je zauważysz i odczujesz!

Drugą bardzo dobrą domową metodą leczącą hemoroidy są tzw. nasiadówki. Jeśli tylko dysponujesz jakąkolwiek wanną, spokojnie je dla siebie przygotujesz. Najpierw spróbuj przetestować kąpiele w letniej wodzie. Wlej taką wodę do wanny na wysokość wynoszącą dziesięć centymetrów. Następnie dodaj do tego wszystkiego zioła o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych lub przeciwbakteryjnych.

leżenie w wannie

Świetnie sprawdzi się m.in. rumianek – możesz zaparzyć go w torebkach ekspresowych przez ok. 10 minut, a następnie wlać cały napar do wanny. Nie masz rumianku? Zastąp do korą dębu, przygotowując z niej równie świetnie działający wywar. Możesz oczywiście wykorzystać do takich nasiadówek zupełnie inne zioła.

Zapytaj o nie w aptekach lub sklepach zielarskich. Sięgnij po takie mieszanki, które są w stanie zwalczyć świąd, ból albo właśnie stan zapalny. W uzupełnionej nimi wannie powinieneś siedzieć maksymalnie kilka minut. Powtarzaj tę czynność przynajmniej raz dziennie, a na pewno odczujesz sporą ulgę.

Hemoroidy odbytu – leczenie domowe – jeżeli jednak jakimś cudem okaże się ono mało skuteczne i te wszystkie preparaty z apteki czy nawet ziołowe nasiadówki kompletnie na ciebie nie zadziałają, udaj się ze swoim problemem do lekarza. Czasem nie ma bowiem innego wyjścia z sytuacji. Musisz go zatem odwiedzić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here