Idealne buty do biegania – na co zwrócić uwagę?

0
1152
buty do biegania
fot. pexels.com

To, że do biegania trzeba mieć specjalne obuwie nie jest żadnym wymysłem ani chwytem marketingowym. To zdecydowanie prawda. Dowiedz się, jakie cechy powinny spełniać dobre buty do biegania!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/kolory-na-talerzu-6-zlotych-zasad-biegacza/ 

Nie tylko ,,buty do biegania’’ są tymi najlepszymi

Wiele osób, które rozpoczynają przygodę z bieganiem lub szukają nowych butów do biegania łapie się na tym, że obuwia szuka tylko i wyłącznie w sekcji butów dedykowanych do tego konkretnego sportu. Nie jest to błąd, ale to że buty mają oznakowanie, że są dedykowane dla biegaczy wcale nie oznacza, że wśród innej grupy butów sportowych nie można znaleźć właśnie tego typu butów. Czasem nawet można znaleźć niezwykle podobne, a tańsze. Nie ma co ukrywać wielu producentów nieco naciąga oznakowania produktów lub celowo zwiększa ich cenę ze względu na dany atrybut. Tak więc buty z oznaczeniem, iż są dedykowane do biegania mogą być o wiele droższe od obuwia, które świetnie się sprawdzi, jako obuwie do biegania, ale nie takiego oznaczenia. Sprawdź więc, na co zwracać uwagę przy wyborze takich butów.

Dobre buty do biegania

  • Idealny rozmiar – czasem kupujemy nieco za małe buty z nadzieją, że się rozchodzą, a czasem trochę za duże licząc na to, że jak założymy do nich inną, grubszą skarpetkę, to but będzie dobry. Przy obuwiu sportowym, a w tym przypadku do biegania – nie ma takich kompromisów. But musi być idealny, należy go zmierzyć, chodzić po sklepie i testować do skarpetek, do których będziemy je nosić. To naprawdę ważne, a jak być może zauważyłeś – dobre buty sportowe mają bardzo dokładną numerację, czasem rozdrabniającą się na ¼ numeru – nie bez powodu.
  • Amortyzacja – dobry but sportowy powinien bardzo dobrze amortyzować Twoją kostkę i chronić w ten sposób przed potencjalnym upadkiem i kontuzją.
  • Bieżnik – warto wybrać buty lekkie, materiałowe z usztywnieniem na pięcie i palcach, to bardzo pomaga utrzymać naturalny zakres ruchu, a też chroni stopę przed urazem.
  • Buty nie powinny być też zbyt sztywne, ponieważ wtedy utrudniają ruch i mogą powodować kontuzje.

Przeczytaj też: http://www.wiecejnizeko.pl/awokado-w-lazience-jak-wykorzystac-awokado-do-pielegnacji-skory/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here