Implanty zębów, czyli inwestycja na całe życie

0
390
Implanty zębów

Zdrowie i medycyna to zachwycające dziedziny, których rozwój widać gołym okiem. Warto w nie inwestować i wiadomo to nie od dzisiaj. Współczesny człowiek może cieszyć się powszechnym dostępem do wielu usług specjalistów, jednak mimo to warto podejmować przemyślane decyzje. Podobnie sprawa wygląda w przypadku implantów zębowych. Czy to konieczne? Dlaczego się z nich korzysta i czy warto?

Komu potrzebne są implanty zębowe?

Nie od dzisiaj wiadomo, że o zęby trzeba dbać? Powtarzamy to naszym dzieciom, którym wypadają zęby mleczne, a na ich miejscu wyrastają zęby stałe, czyli te, które towarzyszą człowiekowi do końca życia. Powtarzamy to jeszcze mniejszym dzieciom – tym, które są w stanie samodzielnie wziąć szczoteczkę i szorować własne ząbki, mimo, że są to dopiero mleczaki. Jednak zawsze można spotkać kogoś, kto nie do końca korzystał z tych rad i obecnie walczy z konsekwencjami swoich czynów, czyli z niekorzystnymi ubytkami bądź całkowitymi brakami w uzębieniu.

Jedną z najpopularniejszych, a przy okazji najskuteczniejszych metod są implanty zębów. Implanty są niezwykle estetyczne, a przy okazji bardzo trwałe. Mogą wytrzymać wiele lat, wystarczają czasem jednej osobie do końca życia. Implanty zębów to nowoczesne rozwiązanie, które produkowane jest z tytanu, czyli metalu najbardziej obojętnego dla ludzkiego organizmu. Sprawia to, że człowiek nie buntuje się przeciwko niemu i wystarczy kilka tygodni, by wszczepiona w dziąsło część doskonale wrosła w tkankę. Wszczepienie implantu to doskonały sposób na pozbycie się dyskomfortu podczas jedzenia z brakującym zębem, jak i znacznie istotna kwestia estetyczna.

Implanty zębów to połączenie tytanowego wszczepu oraz korony wytwarzanej z wysokiej jakości materiału, który kształtem zbliżony jest niezwykle do kształtu ludzkiego zęba. Zazwyczaj wykonywany jest na wzór utraconego zęba.

Jakie korzyści płyną z korzystania z implantów?

Zdecydowanie się na implanty zębów niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim taki implant pozytywnie wpływa na sferę codzienną – poprawia się komfort jedzenia, a także komfort obcowania z innymi ludźmi. Jeśli brakujący ząb był jednym z tych, które widać po otwarciu buzi, implanty zębowe to konieczność, gdyż nie każdy chce i może pokazywać się w towarzystwie z ubytkiem. Ceramiczne korony dołączane do tytanowego wszczepu posiadają kolor dostosowany do reszty uzębienia pacjenta, dlatego nikt, prócz niego samego nie jest w stanie zauważyć różnicy, która potwierdziłaby domysły.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here