IPRF – autologiczna fibryna bogatopłytkowa – wszystko co musisz wiedzieć

0
1118
Fibryna bogatopłytkowa

Uraz kolana to nic przyjemnego, a wiedzą o tym zwłaszcza Ci, którzy po doznaniu kontuzji długo szukali odpowiedniej pomocy lekarskiej. W przypadku urazu kolana należy działać natychmiast, ponieważ nieleczony, uszkodzony staw kolanowy jest bardzo bolesny, a dodatkowo później może skutkować trwałymi problemami z poruszaniem się. Staw kolanowy jest najbardziej skomplikowanym elementem ludzkiego ciała, dlatego w  przypadku jego kontuzji warto sięgnąć po pomoc wykwalifikowanych lekarzy, którzy znają się doskonale na chirurgii kolana. Jedną z najnowocześniejszych metod leczenia urazów kolana jest obecnie IPRF, z języka angielskiego Injectable Platelet Rich Fibrin, czyli autologiczna fibryna bogatopłytkowa. Dowiedz się w jakich przypadkach stosowanie IPRF sprawdza się najlepiej i sprawdź, gdzie uzyskasz fachową pomoc w przypadku urazu kolana. Czytaj dalej i bądź świadomym pacjentem! 

Czym jest IPRF? 

Skrót IPRF z języka angielskiego oznacza Injectable Platelet Rich Fibrin, czyli autologiczną fibrynę bogatopłytkową. Substancja ta, podobnie jak PRP, z angielskiego: Platelet Rich Plasma, czyli autologiczne osocze bogatopłytkowe, jest krwiopochodnym materiałem autologicznym, pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta, który stosuje się w celu skuteczniejszego leczenia urazów kolana. IPRF są to inaczej koncentraty płytkowe, które zawierają całą gamę czynników, które przyspieszają tworzenie się nowych naczyń krwionośnych i umożliwiają budowę nowych komórek. 

Dzięki zastosowaniu IPRF możliwe jest przyspieszenie gojenia się ran oraz przyspieszenie procesu regeneracji ścięgien, więzadeł, mięśni oraz tkanek chrzestnej i kostnej. Dzięki wykorzystaniu IPRF w leczeniu urazów kolana, pacjent szybciej przestaje odczuwać także przykre dolegliwości bólowe. Terapia z zastosowaniem IPRF ma ogromne znaczenie zwłaszcza wśród pacjentów, którzy niedawno przebyli uraz kolana i potrzebują jak najszybciej odzyskać pełną sprawność fizyczną, na przykład ze względu na prowadzoną aktywność sportową. 

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem IPRF?

Procedura z wykorzystaniem IPRF powinna zostać przeprowadzona kilkukrotnie, dla najwyższej skuteczności. Pojedynczy zabieg trwa nie dłużej niż 50 minut, a pacjent nie musi zostać uśpiony do podania IPRF. W pierwszej kolejności pobiera się krew własną pacjenta, która następnie przygotowywana jest do zabiegu. Krew do zabiegu z wykorzystaniem IRPF koncentruje się w specjalnej wirówce laboratoryjnej, a następnie podaje w formie zastrzyku w miejsce, gdzie wystąpił uraz, pod dodatkową kontrolą aparatury USG. 

Jeżeli szukasz wykwalifikowanych specjalistów, którzy doskonale znają się na najróżniejszych chorobach kolana i leczeniu pacjentów przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu chirurgii kolana, koniecznie sprawdź: https://chirurgia-kolana.pl/leczenie-zachowawcze/fibryna-bogatoplytkowa-i-prf-keymed-in-vivo. Wykwalifikowana kadra z Chirurgii Kolana przez lata wypracowała najwyższe standardy w zakresie rozpoznawania oraz leczenia chorób kolana, co skutkuje stosowaniem u pacjentów najnowocześniejszych metod leczenia, takich jak chociażby zabiegi z wykorzystaniem IPRF. 

Klinika Chirurgii Kolana, to miejsce gdzie wykonasz między innymi zabieg z wykorzystaniem IPRF – autologicznej fibryny bogatopłytkowej, z gwarancją najlepszej opieki medycznej oraz otrzymasz optymalne wyniki leczenia w możliwie najkrótszym czasie. Dodatkowo, na stronie internetowej placówki znajdziesz wiele przydatnych informacji dotyczących stawu kolanowego i sposobów jego leczenia, w tym filmy edukacyjne i praktyczne informacje o IPRF, umieszczone w zakładce „dla pacjenta”. Zadbaj o zdrowie swoich kolan już dziś i nie zwlekaj z podjęciem niezbędnego leczenia! 

[Głosów:1    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here