Laserowa korekcja wzroku – jak przebiega zabieg?

0
543
Laserowa korekcja wzroku

Odbieranie bodźców pochodzących z otaczającego świata nie byłoby możliwe, gdyby nie zmysły. Zdecydowanie najważniejszym z nich jest dla człowieka wzrok. To właśnie przy jego pomocy do mózgu dociera nawet 80% informacji. Z uwagi na złożoną budowę oczu oraz ich intensywną eksploatację, z chorobami i wadami wzroku zmaga się coraz większa liczba osób. Jednym ze sposobów na wyleczenie schorzeń jest laserowa korekcja wzroku. Jak przebiega zabieg i dla kogo jest skierowany? Czy jest bezpieczny? Podajemy najważniejsze informacje!

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to nowoczesny zabieg chirurgiczny korygujący wzrok, przeznaczony do leczenia wad nabytych i wrodzonych. Sprawdza się przede wszystkim w krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu, zapewniając odzyskanie prawidłowej ostrości widzenia. Co ważne, niemal w większości przypadków daje natychmiastowe efekty. Laserowa korekcja wzroku wykonywana jest przy pomocy różnych metod. To, którą z nich specjalista zarekomenduje dla pacjenta, zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju posiadanej przez niego wady i uzyskanej kwalifikacji do danego typu zabiegu. O metodach laserowej korekcji wad wzroku przeczytasz na: http://www.zdrowemiasto.pl/i/13/szepty/korekcja-wzroku-tylko-laserowo,7506.html.

Laserowa korekcja wzroku – jak przebiega zabieg?

Laserowa korekcja wzroku sprowadza się do działań w obszarze rogówki oka. Procedura przeprowadzana jest przy użyciu precyzyjnego, sterowanego komputerowo lasera, który oddziałując na przednią powierzchnię oka, modeluje jej krzywiznę. To, jakie zmiany będą przeprowadzane podczas zabiegu, zależy od rodzaju wady i jej zaawansowania. W trakcie korekcji pacjent leży na specjalnym łóżku i cały czas pozostaje w kontakcie z lekarzem. Głowa unieruchamiana jest przy pomocy specjalnej podkładki, z kolei powieki zabezpieczone są przed mruganiem rozwórką. Zabieg właściwy poprzedzony jest dogłębnym badaniem kwalifikacyjnym. Po jego przeprowadzeniu pacjent zobowiązany jest do stawiania się na wizyty kontrolne i przyjmowania zalecanych leków. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz pod adresem: https://www.kliniki.pl/laserowa-korekcja-wad-wzroku/.

Dla kogo laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku dedykowana jest przede wszystkim osobom zmagającym się z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem. Z zabiegu mogą jednak skorzystać wyłącznie osoby zakwalifikowane przez lekarza do jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwskazań wykluczających z korekcji należą: choroby naczyniowe oczu, zaćma, oczopląs, jaskra, odwarstwienie siatkówki, zespół suchego oka, wirusowe zapalenie lub stożek rogówki, półpasiec oczny, cukrzyca, aktywne infekcje, kolagenozy lub skłonność do bliznowców, choroby autoimmunologiczne, toczeń czy obecność wszczepionego rozrusznika serca.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here