Na jakim sprzęcie trenować w domu?

0
968
Domową siłownię warto wyposażyć w różne sprzęty
fot. Pixabay.com

Trening domowy to dobre rozwiązanie w czasach, gdy świat owładnęła pandemia koronawirusa. To też najlepszy sposób na trenowanie dla tych, którym nie spieszno na siłownię lub nie chcą z różnych powodów ćwiczyć na świeżym powietrzu. Czy da się więc we własnym domu zorganizować mini siłownię?

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/sprzet-do-treningu-w-domu/

Jaki sprzęt nadaje się do ćwiczeń w domu?

Inwestycja w domowy sprzęt do ćwiczeń nie musi nas mocno szarpnąć po kieszeni. Jeśli jednak traktujemy trenowanie serio, warto mieć pod ręką kilka sprzętów, które znacznie nam to ułatwią. Poniżej wymieniamy najważniejsze.

  • Hantle – ten sprzęt zobaczyć dziś można w wielu domach. Pomagają wykonywać różnorodne ćwiczenia. Przede wszystkim jednak wzmacniają ręce, ramiona, barki. Od naszych preferencji zależy, ile chcemy dźwigać. W sprzedaży dostępne są hantle bardzo lekkie, ale również takie, które ważą kilkadziesiąt kilogramów.
  • Ketle – okrągłe obciążniki z uchwytem sprawdzają się najlepiej, jeśli chcemy ćwiczyć mięśnie grzbietu, pośladków i barków. Również mogą ważyć od kilkuset gramów po kilkadziesiąt kilogramów.
  • Maty do ćwiczeń – niezbędne dla każdego, kto trenuje fitness, ale nie tylko. Zdecydowanie lepiej jest ćwiczyć na macie niż na twardej i szorstkiej podłodze. Mata nie tylko zamortyzuje nasze ruchy, ale również da komfort i wygodę podczas wykonywania danej aktywności fizycznej.
  • Taśmy i gumy oporowe – doskonałe do rozciągania. Służyć mogą do treningu ogólnorozwojowego, a także do ćwiczenia poszczególnych partii mięśni rąk i nóg.

Domowe bieżnie i rowerki

Jeśli mamy dużą motywację i pewność, że szybko jej nam nie zabraknie, domową siłownię można również wyposażyć w bieżnię, rowerek lub orbitrek. Pod warunkiem oczywiście, że starczy nam na nie miejsca w mieszkaniu czy domu.

Bieżnie domowe są mniejsze i poręczniejsze od tych, stosowanych w profesjonalnych klubach fitness. Ale możemy na niej biegać w wybranym przez siebie tempie, realizować treningi interwałowe lub biec pod górkę. Taka inwestycja dla kogoś, komu bieganie daje sporo satysfakcji, może być więc wskazana.

Na rynku dostępnych jest dziś też wiele rowerków do ćwiczeń. Możemy wybierać wśród sprzętów mechanicznych, elektromagnetycznych, magnetycznych. Te pierwsze są najprostsze w obsłudze i je przede wszystkim polecamy osobom początkującym.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-regenerowac-sie-po-treningu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here