Odszkodowanie za pobyt w szpitalu – kiedy się należy?

0
315
Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

Czas spędzony w szpitalu z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Niemniej – choć zabrzmi to dziwnie – można w tym czasie sporo zarobić. Wszystko dzięki odszkodowaniom, których wysokość może sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jak takie odszkodowanie Piotrków Trybunalski uzyskać?

Zakup polisy to podstawa

Każdy wie, że zakup polisy to podstawa do wypłacenia ubezpieczenia. Należy jednak pamiętać, że różnie bywa z okresem świadczenia ochrony. Może się zdarzyć, że w przypadku najcięższych schorzeń zacznie ona obowiązywać dopiero w 2 – 3 miesiące od wpłaty pierwszej raty. Co więcej, świadczenia nie otrzymają osoby, które zdeklarowały (niezgodnie z prawdą), że nie cierpią na określone schorzenia. Takie postępowanie może być nawet pociągnięte do odpowiedzialności karnej, gdyż wtedy odszkodowanie Radomsko zostanie wyłudzone.

Jestem chory. Co dalej?

Świadczenie odszkodowawcze można uzyskać dopiero po zakończeniu leczenia. Co ważne, dana osoba nie musi być całkowicie wyleczona. Jeśli jej choroba uniemożliwia dalszą pracę, to istnieje nawet szansa na rentę, która będzie wypłacona wraz z odszkodowaniem. Aby uzyskać stosowne pieniądze, należy złożyć stosowne dokumenty. Większość ubezpieczycieli wypłaca odszkodowanie Śląsk po przesłaniu drogą elektroniczną wszystkich niezbędnych dokumentów. Najczęściej są to różnego rodzaju zaświadczenia szpitalne. Należy jednak pamiętać, że to do osoby ubiegającej się o świadczenie należy obowiązek zadbania o przejrzystość dokumentów.

Szybki przelew

Jeśli przesłana przez osobę ubezpieczoną dokumentacja nie zawiera żadnych błędów i nie budzi żadnych wątpliwości, to pieniądze mogą zostać przelane na konto ubezpieczonego nawet w tym samym dniu, w którym wniosek został wysłany. W przypadku innych form ubezpieczeń nie jest już tak dobrze. Osoby chcące otrzymać odszkodowanie powypadkowe z OC muszą czekać na nie nawet kilka tygodni. Wszystko po to, aby możliwe było dokładne ustalenie sprawcy, przebiegu zdarzenia i wartości poniesionych szkód.

Podsumowując, odszkodowania zdrowotne to nie tylko wynagrodzenie (i tak niepoliczalnych) cierpień chorego, ale też sposób na utrzymanie się w czasie choroby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here