Pierwsza wizyta u ortodonty: co musisz wiedzieć?

0
432
Pierwsza wizyta u ortodonty

Każdy z nas marzy o perfekcyjnym uśmiechu i cudownych zębach. Niemalże w każdym przypadku jest to możliwe, jeśli naszej jamie ustnej przyjrzy się specjalista. Pierwsza wizyta u ortodonty dla wielu jest dość stresująca- jest to w zupełności naturalne, że mamy stres przed czymś nieznanym. Jak się przygotować na wizytę u ortodonty? Jak dokonać wyboru odpowiedniego specjalisty? Czego możemy się spodziewać na pierwszej wizycie? Kiedy warto zdecydować się na odwiedzenie ortodonty? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Jak się przygotować na wizytę u ortodonty?

Zanim zdecydujemy się na odwiedzenie ortodonty, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. Dzięki temu w możliwie najkrótszym czasie możliwe będzie wykonanie wielu czynności. Przede wszystkim należy się zastanowić, jaki jest dokładnie cel naszej wizyty. Jasno określamy, jaki efekt chcemy uzyskać w wyniku leczenia ortodontycznego. Szykujmy i zabierzmy ze sobą ewentualne wyniki badań z dotychczasowego leczenia. Przykładem może być chociażby tomografia 3D, pantomogram, zdjęcia rentgenowskie. Bezwzględnie zadbajmy o higienę naszej jamy ustnej chwilę przed wizytą u specjalistów- dzięki temu poczujemy się pewniej. Warto określić, z jakiego powodu chcemy podjąć się leczenia. Do najczęstszych przyczyn zaliczyć możemy problemy z wymową, nieprawidłowe ułożenie zębów, nieprawidłowy zgryz, nadmierne zaciskanie bądź zgrzytanie zębami. Nie zwlekajmy z wizytą- im wcześniej się wybierzemy, tym większe jest prawdopodobieństwo podjęcie szybkiego leczenia, a także powodzenia całego procesu. Zobacz pofejonslne centrum dentystyczne https://cdcstomatologia.pl/

Jak dokonać wyboru odpowiedniego ortodonty?

Wybierając się na pierwszą wizytę u ortodonty, warto wybrać prawdziwego specjalistę w tym zakresie. Niestety nie posiadając wykształcenia medycznego nie jesteśmy w stanie na własną rękę ocenić fachowości lekarza, co jest w zupełności naturalne. Właśnie z tego powodu kierujemy się zaleceniami rodziny lub znajomych, ewentualnie szukamy informacji w sieci. Zwróćmy uwagę na jeden szczegół, mianowicie w jaki sposób ortodonta Kraków przeprowadził z nami wywiad. Jeśli liczba pytań będzie stosunkowo wysoka, wówczas oznacza to, że mamy do czynienia z prawdziwym specjalistą. Pierwsza wizyta wywołuje duże emocje- jest to w pełni zrozumiałe. Niekiedy nie zwracamy uwagi na to, ile czasu poświęciliśmy na to, aby dotrzeć na miejsce. Wbrew pozorom bliskość od naszego miejsca zamieszkania ma ogromne znaczenie. Nie da się ukryć, że w wielu przypadkach leczenie ortodontyczne trwa przynajmniej 2 lata, natomiast w tym czasie odbywają się różnorodne wizyty kontrolne. Dodatkowo aparaty ortodontyczne mogą się uszkodzić- wtedy bez szybkiej wizyty u specjalisty nie będziemy w stanie kontynuować leczenia. 

Czego możemy się spodziewać na pierwszej wizycie u ortodonty?

Wiele osób zastanawia się, jak z praktycznego punktu widzenia przebiega pierwsza wizyta u ortodonty. W zdecydowanej większości przypadków wygląda to bardzo podobnie. Nie musimy się niczego obawiać- skrupulatnie zostaniemy poinformowani na temat szczegółów leczenia. Podczas pierwszego spotkania lekarz z reguły zbiera informacje na temat naszego zdrowia, jednocześnie ustala cele leczenia. Niemal nieodłączną częścią wizyty jest również badanie jamy ustnej, stawów skroniowo-żuchwowych, a także jamy ustnej. W przypadku młodych pacjentów ważne jest, aby określić przyczyny wad zgryzu. Zostaniemy zapytani o złe nawyki- informacje te usprawnią leczenie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w gabinetach ortodontycznych na każdy przypadek patrzy się całościowo. Niekiedy zdarzają się sytuacje, w których skorygowanie wad zgryzu następuje w wyniku drobnych zmian w zakresie diety.

Kiedy warto zdecydować się na odwiedzenie ortodonty? 

Zastanawiasz się nad wizytą u ortodonty? Z pewnością nie dzieje się tak bez przyczyny i mamy ku temu odpowiednie powody. Przed pierwszym spotkaniem powinniśmy skrupulatnie zastanowić się nad tym, jaka jest dokładna przyczyna i cel wizyty. To właśnie dzięki tym informacjom lekarz będzie zdawał sobie sprawę z tego, jakie mamy oczekiwania, jednocześnie zaproponowane przez niego rozwiązania będą skuteczniejsze. Z reguły wybieramy się do klinik z powodu estetycznych- nie jesteśmy zadowoleni ze swojego uśmiechu. Do głównych wskazań do leczenia ortodontycznego u osób dorosłych możemy zaliczyć skierowanie od stomatologa, wadę wymowy, nieprawidłowe ustawienie zębów, planowanie potencjalnego leczenia protetycznego, zgrzytanie zębami, krzywy i nieatrakcyjny zgryz. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here