Przyczyny hemoroidów

0
1450
u lekarza

Z pośród różnych dolegliwości jakie napotykają człowieka są takie, o których zazwyczaj cierpiący wstydzą się mówić. Do takich chorób, które zaliczane są do wstydliwych należy depresja, nerwica, choroby związane z narządami płciowymi, oraz hemoroidy. Te ostatnie są bardzo często spotykane wśród osób w pełni sił i u osób starszych. Współcześnie choroba hemoroidalna rozwija się w takim tempie, że można uznać już ją za chorobę cywilizacyjną.

Warto więc zastanowić się nad tym, czym są hemoroidy ?

Są one guzkami, które powszechnie nazywane są hemoroidami. Lecz w terminie medycznym są to guzki krwawnicze położone w kanale odbytu. Ma je każdy. Ich obecność ułatwia kontrolę oddawania stolca. Natomiast, gdy dojdzie do patologi wówczas powstaje stan zwany chorobą hemoroidalną. Objawia się on stanem zapalnym guzków i ich nabrzmiałością. Choroba hemoroidalna może dotyczyć guzków wewnętrznych lub guzków zewnętrznych. Przy czym najbardziej dokuczliwe są hemoroidy zewnętrzne.

Powszechnie uznaje się, że hemoroidy, to nic takiego. Rzeczywiście nie jest to choroba śmiertelna. Ale jest dolegliwością skutecznie utrudniającą życie. Ponieważ objawia się nieznośnym swędzeniem okolic odbytu. Wówczas może dojść do uszkodzenia śluzówki, a nawet skóry. Uszkodzenie takie spowodowane jest wynikiem drapania. Może również wystąpić niewielkie krwawienie z odbytu podczas wypróżniania.

leki

Samo wypróżnianie w przypadku choroby hemoroidalnej daje wrażenie niepełnego. Co stwarza dyskomfort i nieustanną chęć odwiedzenia toalety. Na dodatek, gdy choroba trwa długo może dojść do wypadania guzka. I wtedy guzki pozostają na zewnątrz utrudniając choremu codzienne funkcjonowanie. Wówczas koniecznością staje się zabieg operacyjny polegający na usunięciu guzków.

Koniecznie trzeba zadać pytanie, jakie są przyczyny hemoroidów ?

Przyczyn jest wiele. Lecz nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest przyczyną powstania hemoroidów ? Powstaniu hemoroidów sprzyja siedzący tryb życia. Dziś wiele osób prowadzi taki tryb życia przesiadując wiele godzin na biurowym krześle. Po zakończeniu pracy konieczne jest siedzenie w samochodzie, gdyż większość z nas w taki sposób się porusza. A ponieważ praca umysłowa wyczerpuje nie mniej niż praca fizyczna, to po powrocie do domu także wiele czasu poświęcane jest na siedzenie.

Może niekoniecznie na krześle, lecz na kanapie lub w fotelu. Odsuwany jest od siebie ruch na świeżym powietrzu, gdyż brakuje na niego czasu i chęci. Podobnie, jak i na ćwiczenia gimnastyczne. Po powrocie z pracy do domu zazwyczaj zażywamy ruchu tyle ile jest konieczne na ogarnięcie mieszkania i przygotowanie posiłku. A potem pilot i telewizor. A to wszystko sprzyja rozwojowi choroby hemoroidalnej. Lecz przyczyny hemoroidów, to nie tylko bierny tryb życia, ale również nieprawidłowa dieta polegająca na niskim spożyciu błonnika.

Jak również zwiększenie ciśnienia w jamie brzusznej. Powstają wówczas zaparcia i w związku z tym przedłużenie parcia. Podobnie jest w okresie ciąży i porodu. Obciążenia genetyczne także mają znaczenie i są powodem powstania hemoroidów, jak również podeszły wiek, albo otyłość. Otyłość dziś jest plagą. Tymczasem nawet nadwaga rujnuje zdrowie człowieka. A otyłość potrafi odebrać nawet życie. Ponieważ wpływa negatywnie na wszystkie organy w ciele człowieka.

przyczyny hemoroidów

Obciąża je, zmniejsza ich wydajność, rujnuje, a nawet niszczy bezpowrotnie. Z powodu hemoroidów cierpią nie tylko osoby wykonujące pracę biurową. Narazić się na powstanie hemoroidów mogą również kierowcy i ludzie zawodowo jeżdżący na rowerze. A nawet osoby często jeżdżące konno.

Czyli wszyscy ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia. W tym niestety coraz częściej nawet dzieci skarżą się na pewne dolegliwości, które sugerują patologie hemoroidów. Jest to również związane z siedzącym trybem życia. Najpierw w szkole, co jest konieczne. A potem w domu przed komputerem, co nie jest konieczne. I warto by było zamienić komputer na przykład na piłkę. A wnętrze domu na boisko.

Jak leczona jest choroba hemoroidalna?

W początkowej fazie chorobę można wyleczyć poprzez zmianę diety na bogatą w błonnik, poprzez ruch, a także odpoczynek, oraz nawadnianie organizmu i przyjmowaniu leków przeciwzapalnych. Gdy nie nastąpi poprawa możliwy jest do wykonania zabieg operacyjny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here