Terapia manualna

0
1408
Terapia manualna i osteopatia

Wielu pacjentów przybywa na pierwsze spotkanie z fizykoterapią, oczekując instrukcji jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Te sposoby są uzasadnione w wielu przypadkach i większość terapeutów zgodzi się, że ćwiczenia są potrzebne, aby pomóc przywrócić nierównowagę mięśni. Jednak wielu terapeutów podchodzi teraz do przywracania funkcji z innej perspektywy. Tacy terapeuci są zainteresowani tym, dlaczego mięsień nie funkcjonuje prawidłowo, i postrzegają ćwiczenia pleców nie jako tryb regeneracji, ale jako uzupełnienie terapii manualnej.

Terapia manualna we Wrocławiu http://osteopatis.pl/terapia-manualna/ cieszy się ogromną popularnością. Fizjoterapia manualna to wyspecjalizowana forma terapii fizycznej wykonywana rękami, a nie urządzeniem lub maszyną. W terapii manualnej praktycy używają rąk do wywierania nacisku na tkankę mięśniową i manipulowania stawami w celu zmniejszenia bólu pleców spowodowanego skurczem mięśni, napięciem mięśni i dysfunkcją stawów. Podczas gdy wszyscy fizjoterapeuci mają możliwość stosowania terapii manualnej w swoich praktykach, wielu nie spędza czasu ani zasobów, aby stać się efektywnymi w tym obszarze praktyki. Pacjenci powinni mieć świadomość, że jest to mniej znana technika fizykoterapii wśród lekarzy i może nie być tak często przepisywana. Ponadto wiele schorzeń, które lekarze leczą za pomocą terapii manualnej, nie jest wykazywanych za pomocą badań obrazowych lub laboratoryjnych, ale raczej podczas testów ruchowych i leczenia, w związku z czym zwrot kosztów przez towarzystwo.

Gabinet terapii manualnej we Wrocławiu wyposażony jest w fantastyczny sprzęt. Podczas gdy pacjenci mogą zostać skierowani na leczenie fizykoterapeutyczne przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, chirurga ortopedycznego lub innego lekarza zaangażowanego w opiekę nad plecami, większość stanów ma przepisy dotyczące bezpośredniego dostępu pozwalające pacjentom szukać pomocy w bólu krzyża u licencjonowanego fizjoterapeuty bez konieczności szukać pisemnego skierowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: osteopatis.pl.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here