Trichotillomania – czym jest i jak sobie z nią radzić?

0
818
Trichotillomania

Czytając o problemach z włosami oraz skórą głowy najczęściej natknąć się możemy na artykuły czy felietony poświęcone różnym formom łysienia (plackowatemu, androgenowemu, lub też telogenowemu). Naszym zdaniem niepowetowaną stratą jest fakt, że tak mało miejsca poświęca się schorzeniom mniej znanym, a szczególnie tym mającym podłoże psychiczne. Zapewne wielu z naszych czytelników nie wie czym jest trichotillomania – już spieszymy więc z wyjaśnieniem. Jest to zaburzenie natury psychologicznej, które to objawia się nieodpartą chęcią wyrywania sobie włosów z głowy. Niektórzy pacjenci przyznają, że czynność ta sprawia im przyjemność, inni natomiast informują lekarzy, że jest to w ich przypadku bezwolna reakcja na przeżywany silny stres czy problemy życiowe, z którymi nie są oni sobie w stanie poradzić. Jak można się jednak domyślić, zachowanie takie jest bardzo niekorzystne dla skóry głowy i włosów, a w przypadku braku terapii prowadzić może do znacznego przerzedzenia się fryzury lub nawet całkowitego wyłysienia.

Jeżeli zauważają Państwo u siebie tego typu problem, warto jak najszybciej zgłosić się do psychologa, który to na podstawie zgromadzonych informacji podejmie się terapii – niejednokrotnie ma ona formę farmakologiczną.

Może jednak zdarzyć się, że ze wstydu lub braku czasu nie mogliśmy zgłosić się do specjalisty, a trichotillomania spowodowała niemałe zniszczenia w stanie naszego uczesania. Co w takiej sytuacji zrobić? Polecamy zgłoszenie się do zakładu fryzjerskiego, kliniki włosa , sklepu z perukami lub też do salonu medycyny estetycznej, których pracownicy mogą dla nas przeprowadzić skuteczny i całkowicie bezbolesny zabieg polegający na wizualnym powiększeniu objętości włosów przy wykorzystaniu zaawansowanych systemów włosów lub przynajmniej nowoczesnych peruk. Pragniemy w tym miejscu uspokoić – zabieg taki jest w pełni bezpieczny oraz nie grozi wykształceniem się reakcji alergicznej czy też wystąpienia powodujących dyskomfort podrażnień. Co więcej, nie wydrenuje on naszego portfela, bowiem jego cena jest wysoce przystępna.

Artykuł powstał dzięki:

Sklep Peruk Szlak 24 Kraków

https://rokoko.com.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here