Właściwości lecznicze soku z jabłek

0
1887
sok jabłkowy 3l

O właściwościach prozdrowotnych soku z jabłek nie trzeba nikomu przypominać. Jednak wiele zależy od dalszej obróbki owoców. Najzdrowsze soki jabłkowe to te naturalnie mętne i świeżo wyciskane. Soki pasteryzowane, które zostają zamknięte zgodnie z odpowiednimi temperaturami, również nie tracą naturalnych właściwości.

Najpopularniejszy sok na świcie to sok z jabłek

Jest to powód do dumy, że jednym z najchętniej pitych soków na świecie jest sok jabłkowy. Szczególnie, że Polska jest jednym z największych jego producentów. Sok jabłkowy nie tylko jest wyjątkowo smaczny, ale bardzo bogaty w składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały, flawonoidy, błonnik czy kwasy organiczne. Aby korzystać w pełni z wyjątkowego daru, jakim jest sok jabłkowy, należy starannie czytać etykiety i wybierać te najlepsze napoje tłoczone na zimno i naturalnie mętne.

Sok jabłkowy – dlaczego warto go pić?

Jabłka to niezwykle bogate źródło witamin z grupy B – B1, B2, B6, B9 i witaminy A, E, K, P i witaminy C. Dodatkowo zawierają wapń, potas, żelazo i fosfor. Jednak nie można zapominać o dużej ilości błonnika, ukrytego głównie w skórce. Warto pamiętać, że już jedno jabłko ze skórką zapewnie 10% zapotrzebowania na błonnik, który jest niezbędny do prawidłowego działania jelit. Soki jabłkowe są niezwykle bogate w polifenolowe związki, przede wszystkim flawonoidy, które mają działanie antyoksydacyjne.

Sok jabłkowy (3l) – jego właściwości prozdrowotne

Regularne picie soku z jabłek zapewni nam zdrowie i witalność. Dlatego sok jabłkowy 3l może być dobrym pomysłem, aby zaopatrzyć się w jego sporą ilość. Jeśli będziemy codziennie spożywać sok jabłkowy, może uchronić on nas przed wieloma chorobami i opóźnić proces starzenia. Wspomaga także proces oczyszczania naszego organizmu z toksyn, dzięki czemu nie zostają wchłonięte przez krwiobieg. Dodatkowo obniża poziom „złego” cholesterolu i trójglicerydów, które znajdują się we krwi, tym samym zmniejszając ryzyko zachorowania na choroby miażdżycowe, nadciśnienie tętnicze, zawały i wylewy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here