Co najlepsze na hemoroidy

0
1004
co najlepsze na hemoroidy

Niby żadna choroba nie powinna być powodem do wstydu, a jednak ludzie chorujący na hemoroidy raczej nie chcą opowiadać o nich całemu światu. Dla nich jest to schorzenie bardzo krępujące. Niejednokrotnie wstydzą się nawet pójść z nim do lekarza, czemu nie należy się dziwić. Mówienie o problemach związanych z samym odbytem może być bardzo krępujące, wręcz dziwne.

Niestety, nie da się pokonać tej choroby zupełnie samodzielnie, bo trudno ją nawet zdiagnozować, jako że hemoroidy umiejscowione są w takim miejscu, do którego człowiekowi trudno jest samemu zajrzeć. Nie jest on więc w stanie w pełni kontrolować swojej choroby. Czasem wstyd związany z nią potrafi być jednak tak silny, że to przez niego chory nie chce pójść do swojego lekarza i opowiedzieć mu o swoich objawach. Jest to tak naprawdę najgorsze, co może dla siebie zrobić.

Hemoroidy są bowiem jedną z normalnych chorób, którą trzeba najpierw zdiagnozować, a potem rozpocząć jej leczenie. Guzki krwawnicze występują tak naprawdę u każdego – u dziecka, osoby dorosłej i starszego już człowieka. Gdy dochodzi jednak do zmiany ich wyglądu i ogólnego stanu, choroba zaczyna dawać swoje pierwsze objawy. Guzki mogą krwawić, zwiększają swoją objętość i stają się mocno wyczuwalne. Pojawia się też silny świąd, a człowiek, by go zahamować, zaczyna się po prostu drapać – przez co tylko pogarsza swój stan.

Co najlepsze na hemoroidy?

Jakie leki warto zastosować, aby raz na zawsze się ich pozbyć? Całe szczęście w dzisiejszych czasach nawet leczenie hemoroidów nie musi wiązać się z żadnymi nieprzyjemnościami czy silniejszymi dolegliwościami bólowymi. Jest dość proste i, co najważniejsze, bardzo skuteczne. Zwłaszcza to przeprowadzone pod kontrolą lekarską.

Bardzo często hemoroidy pojawiają się w momencie zajścia w ciążę, w jej trakcie lub tuż po samym urodzeniu dziecka. Nie można jednak powiedzieć, że są to typowo kobiece schorzenia. Mężczyźni też na nie cierpią – zwłaszcza ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia i większość swojego czasu spędzają w biurze lub na kanapie. Na rozwój hemoroidów mogą też wpłynąć częste nawracające zaparcia. Gdy człowiek nie jest w stanie normalnie się wypróżnić, zaczyna przesiadywać w toalecie przez znacznie dłuższy czas, a to może odbić się na stanie jego odbytu.

ajlepsze na hemoroidy

Często też hemoroidy występują u osób mających nieprawidłową wagę ciała

Nadwaga jest jedną z ich głównych przyczyn, dlatego też aby sobie poważniej nie zaszkodzić, trzeba się jej po prostu pozbyć – ćwicząc i zdrowo się odżywiając. Sami lekarze dostrzegają również silny wpływ intensywniejszych treningów fizycznych na rozwój hemoroidów. Nierzadko bowiem pojawiają się one u zawodowych kulturystów i są konsekwencją regularnego podnoszenia bardzo dużych ciężarów.

Czasem też człowiek ma z nimi do czynienia w swojej pracy. Osoby działające na magazynach i większych halach, przenoszące każdego dnia paczki ważące do trzydziestu kilogramów, także mogą nabawić się poważniejszych problemów z hemoroidami. A jak się ich potem pozbyć? Co najlepsze na hemoroidy?

Jeżeli choroba nie przyjęła jeszcze swojego ostrzejszego stadium, pacjentowi pomóc może po prostu odpowiednia dieta. Pozwoli ona na pozbycie się zaparć, które, jak już wspomnieliśmy, są jedną z przyczyn rozwijania się guzków krwawniczych. Dieta potrafiąca wpłynąć na uregulowanie procesów trawiennych musi składać się z produktów bogatych w błonnik pokarmowy. Największe jego ilości kryją w sobie owoce i warzywa (także te mrożone), płatki owsiane, produkty pełnoziarniste (kasze, ryże, makarony i pieczywo), otręby pszenne, nasiona i orzechy.

człowiek

Chory powinien natomiast unikać wszystkich tych produktów, które mogą jeszcze bardziej go „przytkać”. Słodycze należy odstawić na bok. Taka czekolada stosowana jest jako lek na biegunki, dlatego też może doprowadzić do jeszcze cięższych i boleśniejszych zaparć. Należy również ograniczyć jedzenie białego pieczywa, jasnego ryżu i pszennych makaronów. Zaparcia należy leczyć w tym przypadku metodami naturalnymi, gdyż zastosowanie środków przeczyszczających może doprowadzić do wystąpienia silnych biegunek, które też nie działają zbyt dobrze na same hemoroidy.

A co najlepsze na hemoroidy, jeśli chodzi o produkty typowo farmakologiczne?

Dziś jest ich całe mnóstwo. W pierwszym stadium choroby nie trzeba od razu sięgać po preparaty na receptę. Równie dobrym działaniem charakteryzują się najnowsze maści, żele, tabletki oraz czopki, które każdy może dostać w dowolnej aptece. Są tanie i przy tym całkiem skuteczne. Na pewno przyczyniają się do poprawy jakości życia pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here