Liposukcja – rodzaje

0
4420

Czas wakacji a ciało nadal, jakby zimowe? Spokojnie! I na to jest sposób.

Choć może nie kosztuje 100 złotych, to jednak warto rozważyć propozycję liposukcji. Czym jest liposukcja? Jak się ją wykonuje i ile kosztuje zabieg? Odpowiedzi – w treści poniżej.

Liposukcja cena

Liposukcja to zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub w znieczuleniu ogólnym – w zależności od ilości nagromadzonego tłuszczu. Liposukcja jest więc zabiegiem, polegającym na odessaniu nadmiaru tłuszczu z konkretnych partii ciała. Może to być brzuch, mogą to być pośladki, uda albo ramiona. Rzadziej liposukcji dokonuje się w okolicach pleców czy szyi – ale i taki zabieg jest jak najbardziej możliwy.

Liposukcja daje niemal natychmiastowe efekty. Idealnie jest, jeśli za jednym zamachem odessie się możliwie najwięcej tłuszczu. Dlaczego? Dlatego, że wówczas spada ryzyko powikłań, na przykład powstania krwiaków w miejscu pobierania tłuszczu lub nagromadzenia się płynu surowiczego. Liposukcja może również uszkodzić nerwy lub naczynia. Na szczęście takie powikłania zdarzają się niezwykle rzadko a sam zabieg zaliczany jest do naprawdę bezpiecznych – pod warunkiem, że będzie wykonywany w odpowiedni sposób przez wykwalifikowany personel medyczny.

Liposukcja cena? Pytanie stale powtarzane przez zainteresowane osoby. Cena jak zawsze uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim od ilości tłuszczu do odessania, części ciała ale i doświadczenia kliniki oraz technologii. Im nowocześniejsza, tym nieco więcej trzeba zapłacić. Cena zatem może oscylować w granicach 1 500 złotych do nawet 20 000 złotych.

Liposukcja brzucha – przebieg zabiegu

Ze wszystkich partii ciała objętych nadprogramowym tłuszczykiem, najczęściej do zabiegu wybiera się brzuch. To on jest powodem wielu kompleksów. Jak przebiega zabieg odsysania tłuszczu z tej części ciała?

Przede wszystkim, zabieg rozpoczyna się od podania znieczulenia przez anestezjologa. Znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Kiedy znieczulanie zacznie działać, lekarz przystępuje do zabiegu i tu ma trzy wyjścia:

Liposukcja klasyczna
– nacięcie skóry w kilku miejscach jednocześnie i odessanie tłuszczyku za pomocą specjalnej rurki i urządzenia ssącego.

Odsysanie tłuszczu cena metody klasycznej – od 7 000 do 10 000 złotych.

Liposukcja strzykawkami
– nakłucia strzykawkami powodują podciśnienie, dzięki którego tłuszcz z łatwością opuszcza daną partię ciała. Jest to jednak bardzo czasochłonne, dlatego też metodę tą stosuje się w niewielkich partiach ciała, gdzie tłuszczu nie ma aż tak dużo.

Odsysanie tłuszczu cena metody strzykawkami – od 1000 złotych.

Liposukcja ultradźwiękami
– metoda podobna do klasycznej, z tą różnicą, że wprowadzona do wewnątrz rurka wytwarza fale ultradźwiękowe, które skutecznie rozbijają komórki tłuszczowe.

– ultradźwiękowa liposukcja brzucha cena – od 70 złotych, przy czym zalecane jest minimum 10 zabiegów.

Liposukcja brzucha cena, procedura, przebieg, powikłania – wszystkie informacje są dostępne w klinikach i salonach dermokosmetycznych. Warto wiedzieć, na co się pisze, by nie było żadnych nieporozumień.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lipoline.pl/cennik/

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here