Czopki na hemoroidy – opinie

0
2158
czopki na hemoroidy – opinie

Według obiegowej opinii, można wyleczyć hemoroidy skutecznie, w dość krótkim czasie. Istnieje jednak rzesza osób, które borykają się z tym problemem od dawna i nie odnoszą sukcesów na polu walki z hemoroidami.

Żylaki odbytu znikają, by po jakimś czasie odrodzić się na nowo. Lekarze twierdzą, że może to być wynik zaniedbań na innym polu: zła dieta oraz siedzący tryb życia oraz brak sportu znacząco zwiększają ryzyko powstawania żylaków odbytu. Ryzyko nawroty hemoroidów jest tym większe, o ile w przeszłości mieliśmy już problem z tym schorzeniem.

Jednym ze sposobów, które są określane jako najbardziej skuteczne to czopki doodbytnicze, przeznaczone do leczenia hemoroidów. Sprawdziliśmy opinie, ceny i skutki uboczne, jakie mogą nastąpić po stosowaniu takich środków.

Dwufazowe czopki doodbytnicze

Czopki na hemoroidy krioterapeutyczne zabezpieczają nie tylko samo schorzenie polegające na rodzeniu się krwawych guzków na ścianach błony śluzowej ścianek odbytu. Są to także leki, które zabezpieczają funkcjonowanie całej błony wyścielającej odbyt. W czopkach znajduje się specjalny wypełniacz, obojętny dla zdrowia człowieka. W jego składzie znajduje się woda i specjalne polimery. Gdy zastosujemy taki czopek do odbytu (trzeba zaaplikować bezpośrednio do odbytu, a nie na przykład połknąć), wówczas środek uaktywni się w zetknięciu z tkanką i zmniejszy temperaturę owrzodziałego miejsca.

Przez znaczne obniżenie temperatury, hemoroidy zamierają i w wkrótce odpadają. Jednocześnie, niska temperatura, która wytwarza się wewnątrz odbytu uśmierza ból, który jest odczuwalny przy hemoroidach. Czopki takie rozpuszczają się stopniowo, tworząc skuteczną barierę dla bakterii, które mogą zalegać w odbycie po odpadaniu hemoroidów.

Dwufazowe czopki na hemoroidy – opinie

Takie dwufazowe środki do usuwania hemoroidów mają dobre opinie w sieci. Pacjenci, którzy je stosują twierdzą, że najważniejszym skutkiem było na początku zaprzestanie odczuwania bólu. Następnie, problem z hemoroidami zdawał się jakby maleć. W końcowej fazie natomiast okazało się, że problem przestał nawracać. Problemem nie jest również wysoka cena – czopki na hemoroidy są dość tanie i wystarcza jedno opakowanie, aby usunąć schorzenie raz na zawsze.

apteczka

Jak stosować czopki doodbytnicze na hemoroidy?

Czopki na hemoroidy powinno się po zakupieniu trzymać w lodówce lub przynajmniej w takim miejscu, gdzie temperatura nie przekracza 0 stopni. Uwaga więc na przewożenie leków z apteki do domu. Warto wybrać się po nie jednak pieszo – do najbliższej apteki. W lecie natomiast, warto zabrać ze sobą torbę powstrzymującą uciekanie zimna. Podczas codziennego stosowania, koniecznie trzeba zażyć czopki bezpośrednio po wyjęciu ich z zamrażalnika.

Czopki na hemoroidy – dawkowanie
Dawkowanie nie jest szczególnie uciążliwe. Aby odczuć skutek leczenia hemoroidów czokami, należy stosować je dwa razy dziennie.

Jak aplikować środki doodbytnicze na hemoroidy?
Od razu po wyjęciu środków z zamrażalnika należy nimi potrząsnąć, wówczas konsystencja w środki stanie się bardziej płynna. Pamiętajmy, aby aplikować środki po wypróżnieniu. Najlepiej jest zastosować czopki na hemoroidy na noc.

czopki na hemoroidy

Czopki na hemoroidy z kwasem hialuronowym
Po otrzymaniu recepty od lekarza warto przedyskutować z nim to, co dostaliśmy. Czopki na hemoroidy mają najróżniejszy skład. Część z nich ma na przykład kwas hialuronowy. Są to zdecydowanie droższe czopki doodbytnicze od zwykłych lekarstw na hemoroidy. Środki z kwasem hialuronowym zwykle nie działają tak skutecznie jak te, które mają w sobie polimery. Czopki z kwasem hialuronowym są bardziej polecane osobom, które cierpią z powodu zaparć, a nie osobom, które mają ostry przebieg hemoroidów.

Tabletki doustne na hemoroidy

Poza czopkami, istnieje też grupa tabletek, którymi możemy wyleczyć hemoroidy. W skład takich tabletek wchodzi diosmina, która jest zmikronizowana. O ile mogą krążyć negatywne opinie o stosowaniu leczenia doustnego, to jednak w przypadku nowoczesnych leków z diosminą nie powinno być wątpliwości, bo ta substancja doskonale wchłania się z układu pokarmowego.

Warto ją stosować, bo działa doskonale na wszelkie wrzodziejące naczynia krwionośne w newralgicznych obszarach ciała. Dodatkowo, diosmina działa pozytywnie na napięcie ścian żylnych oraz dobrze robi na obrzęki wszelkiego rodzaju. Stosując jednak tego typu środki warto mieć świadomość, że działają ogólnoustrojowo. Natomiast czopki wykazują intensywne działanie jedynie w okolicach odbytu i nie przedostają się do pozostałych obszarów organizmu z jednakową siłą.

[Głosów:2    Średnia:2/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here