Frezarki i lampy do paznokci – czyli jak urządzić salonik manicure we własnym domu?

0
965
Frezarki i lampy do paznokci

Manicure i pedicure – wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich życia. Niestety regularne wizyty u kosmetyczki sporo kosztują, a ponadto – nie zawsze mamy czas, by się na nie umówić. Wówczas z pomocą przychodzą dostawcy urządzeń kosmetycznych przeznaczonych do stosowania w domu. Wbrew pozorom takie urządzenia jak frezarki czy lampy UV/LED do paznokci występują również w wersjach przeznaczonych do stosowania w domu. Ich zakupienie pozwala zaoszczędzić na wizytach u kosmetyczki oraz zyskać nowe umiejętności – czyli po prostu podszkolić się w fachu. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w temat frezarek i lamp do paznokci przeznaczonych do domowego użytku.

Frezarki – czy warto w nie zainwestować

Frezarka to urządzenie służące do „obróbki” kształtu paznokci. Za ich pomocą możemy między innymi pozbyć się niepożądanych odrostów paznokci, odstającego czy rogowaciejącego naskórka. Ponadto, frezarki pozwalają na szlifowanie powierzchni paznokcia, czyniąc go bardziej gładkim i równym. Warto też wspomnieć o możliwości obcinania paznokci oraz ściągania przestarzałych warstw lakieru za pomocą tego urządzenia.

Frezarki są wyposażone w różne nakładki, które pozwalają na ich dostosowanie do kształtu i predyspozycji naszych paznokci. To wszystko sprawia, że są to urządzenia uniwersalne, z których warto korzystać.

Przy wyborze frezarki warto zwrócić uwagę zarówno na fizyczne, jak i technologiczne właściwości. Ważny jest rozmiar urządzenia oraz sposób wyprofilowania rączki i uchwytu. Od parametrów tych zależeć będzie użyteczność frezarki oraz wygoda jej używania. Do cech technologicznych zaliczamy przede wszystkim ilość wykonywanych obrotów – czyli tempo pracy urządzenia. Warto także zwrócić uwagę na moc danej frezarki oraz obecność dodatkowych elementów – na przykład takich jak pochłaniacz resztek lakieru i innych zanieczyszczeń. Z szeroką ofertą frezarek przeznaczonych do domowego użytku zapoznasz się na mar-kos.pl.

Lampy do paznokci – dla idealnego manicure i pedicure

Lampy do paznokci stosowane są przede wszystkim w czasie wykonywania manicure i pedicure hybrydowego. Lakiery hybrydowe to obecnie najpopularniejszy rodzaj kosmetyków przeznaczonych do zdobienia paznokci. Są wyjątkowo trwałe, utrzymują się przez długi czas i występują w rozbudowanej palecie barw.

Lampy do paznokci wykorzystywane są w celu utwardzania nakładanego lakieru. Bez ich pomocy lakier nie wysechłby tak szybko lub nie osiągnąłby stałej konsystencji w ogóle. Lampy to więc must have w przypadku wszystkich fanek manicure hybrydowego.

Lampy działają w oparciu o technologię LED lub UV. Wybór konkretnego rodzaju lampy powinien odbywać się w oparciu o takie kryteria jak moc pracy danego urządzenia, liczba programów pracy i czas naświetlania. Do domowego użytku w zupełności wystarczy nam urządzenie o mocy mniejszej niż 20 W. Z mocniejszych urządzeń korzysta się przede wszystkim w profesjonalnych salonach piękności.

Zasada oceny danego urządzenia jest pod tym względem prosta – im większa jego moc, tym szybciej będzie ono pracowało. Nie należy jednak przesadzać. Do domowego użytku w zupełności wystarczą nam urządzenia z programami pracy o długości od 30 sekund wzwyż. Urządzenia pracujące krócej stosowane są w salonach piękności, by zadowolić zniecierpliwione klientki. Wówczas, sięga się po urządzenia z programem pracy trwającym zaledwie kilkanaście sekund.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here