Ile czeka się na wizytę u ortopedy i jak przyśpieszyć ten proces?

0
689
poradnia urazowo-ortopedyczna Warszawa

Czy wiesz, że ortopedia to najbardziej oblegany odział medyczny, a jednocześnie ten, który boryka się z największymi brakami w zasobach personelu? Okazuje się, że urazy z zakresu ortopedii przytrafiają się polskim pacjentom nagminnie i wcale nie chodzi tu jedynie o nagłe kontuzje w wyniku nadmiernej aktywności sportowej czy urazów po upadku. Bardzo często dochodzi przecież do zwyrodnień, jakie są efektem wieloletnich wad postawy albo po prostu naturalnie starzejącego się organizmu. Wszystko to sprawia, że każdego dnia chorzy w niezliczonej liczbie zgłaszają się na sor ortopedyczny. Warszawa ma takich punktów kilka, natomiast nie można tego powiedzieć o innych miastach – w niektórych taki oddział w ogóle nie funkcjonuje.

Kolejki na SOR

Jeśli doznałeś nagłego urazu albo podejrzewasz u siebie schorzenie ortopedyczne, które wymaga pilnej konsultacji lekarskiej, bo uniemożliwia normalne funkcjonowanie, wybierz się na SOR. Pamiętaj jednak, że nie każdy oddział ratunkowy ma oddział ortopedyczny. Właśnie dlatego w punktach, w których przyjmują ortopedzi, tworzą się tak ogromne kolejki. Pacjent oczekuje na pomoc co najmniej kilka godzin, po czym jest diagnozowany i oferowana jest mu pierwsza pomoc. Jeśli wymaga hospitalizacji, ta rzecz jasna jest oferowana. Gorzej, jeśli wymaga jedynie opieki ortopedycznej czy rehabilitacji – na taką w ramach NFZ znowu poczeka.

Kolejki do poradni ortopedycznej

Aby się do takowej dostać, trzeba mieć skierowanie od internisty. Uzyskanie takiego nie jest problemem, natomiast oczekiwanie na wizytę do ortopedy już tak. Czy wiesz, że niektórzy czekają nawet kilka miesięcy? Wszystko zależy od tego, jak bardzo oblegana jest poradnia urazowo-ortopedyczna. Warszawa znowu wiedzie prym, bo w stolicy jest takich najwięcej, ale i tutaj jest problem. Pamiętajmy, że niektóre urazy nie mogą czekać na leczenie.

Błyskawiczny ratunek

Co więc robić, by nie czekać w zatrważająco długich kolejkach? Wyjściem z tej trudnej sytuacji jest skorzystanie z usług klinik prywatnych. Większość osób jest na szczęście ubezpieczonych, więc środki z odszkodowania pokrywają koszty leczenia. Jeśli mamy taką możliwość, nie zastanawiajmy się długo. W prywatnych poradniach zostaniemy przyjęci natychmiast, dzięki czemu zostanie uratowane nasze zdrowie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here