Jak zadbać o kondycję skóry dojrzałej?

0
510
Jak zadbać o kondycję skóry dojrzałej

Nie da się ukryć, że skóra z wiekiem traci swój naturalny blask i witalność. Powodem tego jest między innymi zmniejszona produkcja kolagenu oraz słabsza przyswajalność witamin. Jak w takim razie zadbać o kondycję skóry dojrzałej? Sprawdź!

Kondycja skóry dojrzałej – jak się zmienia z wiekiem?

Kondycja skóry dojrzałej z roku na rok może się pogarszać. Czym jesteśmy starsi, tym na twarzy pojawia się więcej zmarszczek i innych niedoskonałości. Skóra staje się również mniej gładka i zwiotczała. Chociaż to naturalna kolej rzeczy, pierwsze oznaki starzenia często wywołują stres. Na szczęście nie jesteśmy bezsilni. Utracony kolagen można uzupełnić stosując suplementy. Niektóre kremy zawierają spore ilości kolagenu, dzięki czemu można dostarczyć organizmowi to białko zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Warto zadbać także o właściwe stężenie kwasu hialuronowego i dostarczyć go do organizmu. Producenci proponują nam kosmetyki z kwasem małocząsteczkowym, wielkocząsteczkowym i ultramałocząsteczkowym. Najlepszym wyborem okaże się oczywiście ostatnia opcja, która wnika również w głębsze warstwy skóry. W pielęgnacji nie może zabraknąć też witamin, takich jak A, E czy C.

Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować?

Skoro już wiadomo, jakich składników potrzebuje skóra, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób najlepiej je dostarczyć. Nawet produkty zawierające wszystkie niezbędne witaminy i minerały niekoniecznie zadziałają, gdy skład nie będzie miał właściwych proporcji. Kondycja skóry ulegnie poprawie, jeśli połączymy naturalną pielęgnację z suplementacją. Na rynku można znaleźć wiele preparatów, które zawierają kolagen czy kwas hialuronowy. Jednym z nich jest suplement diety Este Synergy, o którym przeczytasz więcej na stronie https://estesynergy.com/zdrowa-i-gladka-skora/. Regularne stosowanie suplementów uwidacznia efekty, ale dobrze jest zadbać również o zbilansowaną dietę. To właśnie w jedzeniu zawarte są najlepiej przyswajalne składniki odżywcze, które pomogą utrzymać skórę i resztę organizmu w dobrej kondycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here