Schorzenia rąk – kiedy zdecydować się na operację?

0
2471
Schorzenia rąk - kiedy zdecydować się na operację?

Choć jeszcze do niedawna ortopedia kojarzyła się z leczeniem urazów powypadkowych czy sportowych, gabinety coraz częściej odwiedzają osoby wykonujące pracę biurową. Czasami najlepszym wyjściem jest operacja przeprowadzona przez chirurga ręki.

Najczęstsze schorzenia rąk i ich objawy

Ból, drętwienie oraz zaburzenia czucia to najczęstsze niepokojące objawy dotyczące schorzeń rąk, które należy skonsultować ze specjalistami, może to być ortopeda jak i chirurg ręki. Różnego rodzaju urazy powstają podczas uprawiania sportu czy wykonywania tej samej pracy, ale także nadmiernego przeciążania dłoni. Często osoby zmagające się z przypadłościami są młode i aktywne zawodowo. Zespół cieśni nadgarstka bywa diagnozowany u kobiet w ciąży z kolei gangliony ręki – czyli guzki pojawiające się najczęściej w okolicy nadgarstków, pojawiają się u młodych mam, które noszą dzieci na rękach. Wbrew nazwom, łokieć tenisisty czy golfisty są rozpoznawane także u osób pracujących przy komputerze, zaś zespół rowka nerwu łokciowego najczęściej objawia się jako następstwo złamania lub innego urazu w obrębie łokcia.

Operacyjne leczenie schorzeń

W przypadku nasilonych objawów konieczna jest operacja. Większość z nich może być przeprowadzona w krótkim czasie oraz w gabinecie, bez konieczności długiego pobytu w szpitalu. Przed operacją zalecane jest również leczenie objawowe oraz rehabilitacja, która okazuje się pomocna także już po operacji. Przed kwalifikacją do zabiegu chirurg ręki zaleca wykonanie odpowiednich badań takich jak USG, RTG czy rezonans magnetyczny. Pacjenci często obawiają się leczenia operacyjnego, dlatego wybór sprawdzonej kliniki i chirurga ręki jest ważny. Warto jednak wiedzieć, że dzięki mało inwazyjnym technikom, leczenie znacznie poprawia komfort życia, a także pozwala na zachowanie zdrowia i przywrócenie sprawności.

Zabiegi dotyczące schorzeń rąk często zastępowane są również innowacyjnymi metodami. Szczególną rolę w rozwoju medycyny i leczenia są komórki macierzyste oraz zabiegi regeneracyjne służące do odbudowy chrząstki stawowej czy więzadeł, ścięgien i mięśni. Na stronie renomowanej kliniki Hand Project https://handproject.pl znajduje się pełen opis schorzeń oraz nowoczesnych metod ich leczenia. Zachęcamy do rezerwacji wizyt i skorzystania z usług specjalistów.

Przeczytaj też: Test Phalena, test tinela, czy test durkana to testy które wykonuje lekarz specjalista do rozpoznawania zespołu cieśni nadgarstka. Po czym kieruje pacjenta na badanie emg celem potwierdzenia diagnozy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here