Świat nie wierzy marihuanie. Dlaczego?

0
514
Świat nie wierzy marihuanie

Dziś słowo „marihuana” jest chyba jednym z najbardziej kontrowersyjnych słów, jakie występują w polskim słowniku. Niestety, w polskich realiach bardzo rzadko dodaje się do niej przymiotnik „medyczna”. Uzyskane w ten sposób określenie opisuje bowiem zupełnie inną substancję, której właściwości uzależniające są praktycznie żadne.

Leczenie naturalne

Terapia medyczną marihuaną jest zaliczana do tzw. metod leczenia naturalnego. Co ciekawe, jest ona przez wielu specjalistów definiowana jako opozycyjna do standardowych metod leczenia w ramach np. opieki paliatywnej. Dziś terapia konopna opinie kojarzy się m.in. z uzależnieniami, utratą zdrowia itd. Nie wszyscy jednak wiedzą (albo nie chcą wiedzieć), że również tzw. naukowa medycyna może wyrządzić pewne szkody.

Naturalnie czy naukowo?

Zaletą terapii konopnej jest m.in. to, że wykorzystywane w jej trakcie preparaty są środkami w pełni naturalnymi. Lekarz wydający recepty lecznicza marihuana wie, że wydaje je na wyroby z konkretnej, naturalnie rosnącej rośliny. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o np. środkach przeciwbólowych. Dziś w medycynie paliatywnej stosuje się m.in. leki opioidowe. Owszem, charakteryzują się one bardzo dużą skutecznością w eliminacji bólu, ale też wykazują pewne działanie uzależniające.

Recepta terapia konopna – korzyści

Wydawana przez specjalistę recepta medyczna marihuana Warszawa, może być – w warunkach paliatywnych – wręcz zbawienna dla pacjenta. Dzięki niej organizm w niektórych przypadkach częściowo wraca do życia: poprawia się łaknienie, zmniejszają się stany bólowe, a także poprawia się ogólny nastrój pacjentów. Oczywiście nie oznacza to, że recepta medyczna marihuana jest gwarantem poprawy kondycji i zdrowia Pacjenta. U niektórych osób po prostu ona nie działa. Mimo to warto z niej skorzystać, ponieważ może ona dać szansę na lepsze życie.

Podsumowując, zgodnie z aktualnymi danymi, recepta leczenie marihuaną może pomóc niektórym pacjentom cierpiącym na choroby paliatywne, aczkolwiek nie zawsze tak musi być.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here