Tabletki na przeziębienie

0
1769

Okres jesienny oraz wiosenny bardzo mocno sprzyja rozwijaniu się chorób.

To właśnie w tym okresie najczęściej zostajemy przybici do łóżka przez wysoką gorączkę lub bolące gardło. Cieknący nos towarzyszy chyba każdemu przeziębieniu, dlatego też zużywamy wtedy niesamowicie ogromne ilości chusteczek higienicznych lub papieru toaletowego na czyszczeniu go. Oczywiście standardową procedurą w przypadku załapania choroby jest wizyta u lekarza rodzinnego. Jednak czy to jest rzeczywiście jedyna słuszna opcja?

Naturalnie lekarz najlepiej wie co nam dolega i jak leczyć chorobę, na którą zapadliśmy. Nierzadko okazuje się, że w okolicy w jakiej mieszkamy panuje jakiś wirus i nie jesteśmy jedynymi z podobnymi objawami, a doktor może nas skuteczniej leczyć i chronić od ponownego zarażenia się złą bakterią. Nie zawsze jednak należy sięgać po antybiotyki, które na dłuższą metę mogą wyniszczać nasz organizm. Często zwykłe tabletki na przeziębienie w zupełności wystarczą, by znów cieszyć się zdrowiem.

Wielu ludzi zamiast udawać się do lekarza woli podzielić się swoimi objawami w Internecie na jakimś forum i kieruje się poradami uzyskanymi od innych użytkowników, które nie zawsze są profesjonalne, a raczej są to domowe metody. Aczkolwiek nie powinno się z nich rezygnować, gdyż nieraz wypicie malinowej nalewki było skuteczniejsze od dziesiątek tabletek czy preparatów w sprayu aplikowanych do nosa bądź gardła. Niekiedy domowe, babcine sposoby na pozbycie się choroby powinny być polecane także przez lekarzy.

Jednak i sięgnięcie po czosnek i mięte nie jest jedyną ścieżką wojny z wirusem. Wciąż w życiu społecznym funkcjonuje wielu guślarzy zwących się lekarzami medycyny naturalnej bądź alternatywnej, którzy leczą za pomocą wielu nieznanym zwykłym ludziom ziół rosnących dookoła nas lub preparatów z tych roślin zrobionych. Są też tacy, co uzdrawiają za pomocą specjalnych rytuałów z użyciem kadzideł i modlitw.

Często można zobaczyć reklamy podobnych pseudolekarzy pozbywających się choroby, a nawet innych dolegliwości, jak chociażby bóle pleców, wzdęcia lub nawet rak i cukrzyca tylko i wyłącznie dotykając delikwenta swoimi dłońmi albo stopami.
Niezależnie jak się leczymy z drobnych przeziębień lub z cięższych chorób na pewno w pierwszej kolejności warto udać się do specjalisty, bo może on lepiej zrozumieć naszą chorobę. Jednak najlepszym sposobem na przeziębienie jest oczywiście unikanie go. Dbanie o zdrowie powinno być priorytetem każdego człowieka, a niestety coraz częściej jest ono odkładane na dalszy plan.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here