Wkładki ortopedyczne, czyli popraw komfort chodzenia

0
1475
Wkładki ortopedyczne, czyli popraw komfort chodzenia

Na nogach jesteśmy od rana do wieczora. Bardzo często cały dzień spędzamy w butach, które uciskają nasze stopy. Na szczęście możemy im nieco ulżyć. W jaki sposób? Odpowiedzią są wkładki ortopedyczne.

Stopy – mocno eksploatowana cześć ciała

Czy bolał cię kiedykolwiek mózg? Z pewnością nie. Jak już to głowa, cała lub jakaś jej część, jednak schowany w niej mózg nigdy nie dał ci sygnału, że on boli. Natomiast nogi i stopy – tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. O tym, że one bolą, nasz mózg informuje nas o wiele częściej. Jednak nie należy się dziwić, że nogi dają o sobie znać. Pomyśl, ile czasu w ciągu dnia „wymagasz” czegoś od swoich stóp? Jeżeli jesteś osobą z przedziału wieku 12-65 lat to najpewniej „na nogach” spędzasz niemal cały dzień. Rano szkoła/praca, później zakupy, w międzyczasie jakiś trening czy spacer i dopiero w okolicach godziny 20 ostatecznie pozbywasz się butów i dajesz swoim stopom nieco oddechu. Jednak możesz to zrobić wcześniej. Nie jesteś skazany na ból i trudności w chodzeniu. Rozwiązanie przychodzi do ciebie samo i są nim wkładki ortopedyczne.

Dla kogo przeznaczone są wkładki ortopedyczne?

Odpowiedź na to pytanie jest właściwie bardzo prosta. Tak naprawdę każdy z nas może używać wkładek ortopedycznych. Nie musisz mieć żadnych problemów ze stopami, by skorzystać z wkładek tego rodzaju. Jednak istnieją pewne naturalne wskazania, z których podstawowymi są: twarde, robocze obuwie, buty na szpilkach oraz nadwaga. Oprócz tego, wkładki ortopedyczne zalecane są jako „recepta” przy wielu chorobach stóp. Pełna lista znajduje się tutaj – https://ortomedicum.pl/jak-pomagamy/wkladki-ortopedyczne/, my zaś powiemy o kilku z nich. Są to m.in.: stopa płasko-koślawa, paluch koślawy (haluks), ostroga piętowa, zapalenie wyrostka piętowego, kolano koślawe, asymetria długości kończyn, płaskostopie podłużne i poprzeczne czy skolioza.

Gdzie można kupić wkładki ortopedyczne?

Z pewnością jeżeli słyszysz słowo „wkładki”, to przed oczami masz wkładki do butów, jakie dostać można niemal w każdym sklepie obuwniczym. Jednak wkładki ortopedyczne, to nie to samo. Przede wszystkim, wkładki ortopedyczne, jak sama nazwa wskazuje, to wyrób medyczny. A skoro jest to produkt medyczny, to znaczy, że nie dostaniemy go w każdym sklepie. Ten link poprowadzi cię na stronę podologa. Gabinet podologiczny to jedno z głównych miejsc, w których dostaniemy wkładki ortopedyczne. Jednak zanim specjalista je nam zaleci, musimy poddać się badaniu podoskopowemu, które potwierdzi lub zaprzeczy naszym problemom ze stopami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here