Zabieg HIFU – co powinnaś o nim wiedzieć? Podpowiadamy!

0
1150
Zabieg HIFU – co powinnaś o nim wiedzieć? Podpowiadamy!

Pod skrótem HIFU kryje się angielska nazwa high-intensity focused ultrasound. Oznacza to skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Tego rodzaju zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Specyfika zabiegu HIFU

Zabieg HIFU to nic innego jak zastosowanie wiązki fali ultradźwiękowej o wysokiej energii. Skupia się ją punktowo na wybranym obszarze ciała. W skutek tego dochodzi do ruchu i tarcia komórek, które zaczynają generować ciepło. Następstwem tego jest pojawianie się małych (0,5-1mm) poparzeń wewnątrz tkanek. Dzięki temu pod skórą rozpoczyna się proces odbudowy, a także regeneracji tkanek. Warto zaznaczyć, że dale ultradźwiękowe przedostają się do głębszych warstw skóry, co oznacza, że naskórek nie zostanie naruszony.

HIFU – zastosowanie

Zabieg HIFU wykonuje się najczęściej na twarzy oraz szyi. Nieco rzadziej dotyczy on brzucha, talii, pośladków, czy piersi. W pierwszych dwóch przypadkach stosowany jest on w celu liftingu. Jego rezultatem ma być zwiększona produkcja kolagenu, a także elastyny. Po zabiegu skóra staje się bardziej gładka i zagęszczona. Poprawia się również jej napięcie, a zmarszczki zostają znacznie zmniejszone. Natomiast w tych następnych efektem ma być redukcja tkanki tłuszczowej, wymodelowanie sylwetki jak i korekcja lub całkowita likwidacja blizn i rozstępów. HIFU ma działać również na przebarwienia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że część efektów może pojawić się już po pierwszym zabiegu. Jednak na pełne zadowolenie osiągnie się dopiero po upływie ok 90 dni. Wówczas ukończony zostaje proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu.

HIFU – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że zabieg uznawany jest za bardzo bezpieczny. Ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest naprawdę znikome. Mimo to, osoba, która będzie go przeprowadzała np. taka z https://salonpieknecialo.pl/ powinna poinformować o wszystkich możliwych efektach ubocznych. Do przeciwwskazań, które stoją na przeszkodzie wykonania zabiegu HIFU zaliczyć można ciąg chorób takich jak: nowotwór, choroby serca, infekcje skórne, dermatoza, padaczka, cukrzyca, przewlekłe choroby neurologiczne, czy też skłonność do powstawania keloidów. Wyklucza się również przeprowadzenie zabiegu u osób z rozrusznikiem serca i metalowymi implantami. Do grupy wykluczonych tymczasowo należą kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią. Efektami ubocznymi HIFU mogą być krótkotrwałe zaczerwienienia, lekka nadwrażliwość, a także bolesność partii, na których był wykonywany zabieg. Przyjmuje się również, że niekiedy, choć bardzo rzadko może dojść do przemijającej parestezji zakończeń nerwowo-czuciowych. Koniecznie przed poddaniu się zabiegowi HIFU powinno się upewnić, czy mająca go wykonać osoba ma co do tego odpowiednie kwalifikacje. Jak się okazuje źle dobrana głębokość zabiegu może prowadzić nawet do poważnych poparzeń kości. Przed samym zabiegiem skóra powinna zostać dokładnie obejrzana, a następnie pokryta warstwą żelu. Tylko wówczas można przystąpić do działania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here