Co na hemoroidy zewnętrzne

0
798
co na hemoroidy

Jeżeli zacząłeś mieć problemy z hemoroidami już jakiś czas temu, mogłeś dowiedzieć się już o tym, jak bardzo bolesne i nieprzyjemne jest to schorzenie. Prawdopodobnie sam wpłynąłeś najmocniej na jego rozwój, ale teraz nic nie możesz już na to poradzić. Choroba zaczęła zbierać swoje żniwa, a ty niemalże bez przerwy odczuwasz spory dyskomfort. Chcesz się jej po prostu pozbyć. Jeżeli więc objawy dostrzegłeś dość szybko, jesteś w stanie zawalczyć z nimi samodzielnie.

Zanim udasz się do lekarza czy innego gabinetu medycznego, pomyśl, jakie domowe metody mógłbyś przetestować. Na pewno szukałeś ich już w Internecie bądź innych źródłach informacji i tym sposobem znalazłeś wiele sposobów pozwalających, przynajmniej w teorii, na pozbycie się hemoroidów. Teraz musisz tylko wybrać spośród nich te najlepsze, najbezpieczniejsze i najbardziej efektywne, a następnie je wypróbować.

Co na hemoroidy zewnętrzne sprawdzi się najlepiej?

Sam się o tym przekonaj, wypróbowując na sobie kilka z podanych niżej technik. Nie jest powiedziane, że każda z nich zadziała na ciebie tak samo. Musisz stać się więc swoim własnym królikiem doświadczalnym, jeżeli pod żadnym pozorem nie chcesz wybierać się ze swoim problemem do lekarza, bo jest to dla ciebie zbyt krępujące i wstydliwe.

apteczka

Na samym początku koniecznie odwiedź swoją aptekę. Tak naprawdę powinieneś to zrobić już w momencie dostrzegania pierwszych objawów hemoroidów. Jeżeli jednak zbagatelizowałeś ten krok, musisz go wykonać właśnie w tej chwili i to jak najszybciej. Nie chcesz przecież doprowadzić do rozwinięcia się hemoroidów, co pogorszyłoby dość mocno twój ogólny stan i wiązałoby się z pojawieniem się znacznie poważniejszych, boleśniejszych i nieprzyjemniejszych objawów.

Doskonałymi lekami na hemoroidy, które zakupisz bez recepty, są wszelkiego rodzaju maści, tabletki oraz czopki. Dzięki nim zahamujesz wzrost swoich guzków. Będziesz mógł zminimalizować odczuwalne dolegliwości, zapewniając sobie samemu wyższy komfort życia. Tabletki, maści oraz czopki pozwolą ci uporać się ze stanem zapalnym, zlikwidują bakterie gromadzące się w okolicach odbytu, zmniejszą pojawiające się na ciele obrzęki oraz zatamują krwawienie, jeżeli już występuje ono w twoim stolcu.

Zazwyczaj skład tych aptecznych leków jest dość podobny. Nie znajdziesz w nich wielu dziwnie wyglądających związków. Tworzone głównie z naturalnych substancji, czyli przede wszystkim z wyciągów różnych roślin, okazują się w stu procentach bezpieczne dla twojego organizmu i ogólnego zdrowia. Szukając takich preparatów w aptekach, zwróć koniecznie uwagę na ich skład. Powinny pojawić się w nim wyciągi z roślin takich jak: kasztanowiec, pączki topoli, nagietek bądź arnik.

Oczywiście wraz z nimi dodaje się do preparatów także inne związki, które wzmacniają i poprawiają ich działanie. Efekt terapeutyczny wynikający z zastosowania takich preparatów zazwyczaj jest bardzo dobry. Pierwsze pozytywne rezultaty możesz dostrzec już po jednym czy dwóch dniach. Pamiętaj jednak, aby stosować leki zgodnie z zaleceniami ich producenta. Nie możesz nagle przerwać terapii – w taki sposób sam pogarszasz stan swojej choroby.

A co na hemoroidy zewnętrzne sprawdzi się dobrze, jeżeli te wszystkie leki i preparaty z apteki kompletnie ci nie pomagają? Być może dobrą dla ciebie metodą terapeutyczną okażą się nasiadówki. Na pewno przyniosą ci one sporą ulgę i przede wszystkim zagwarantują większy komfort. Jak możesz je przygotować? Do wanny wlej niewielką ilość wody – tyle, by przykryła ona ok. 10 centymetrów wysokości samej wanny. Woda powinna mieć letnią temperaturę, wynoszącą ok. 35-40 stopni C.

Możesz też poprawić jej skład, umieszczając w niej przygotowany wcześniej napar z rumianku. Następnie, gdy już kąpiel będzie przygotowana, usiądź w swojej wannie i ugnij lekko nogi. Powinieneś siedzieć w takiej ciepłej wodzie przez przynajmniej dziesięć minut.

co na hemoroidy zewnętrzne

Odczujesz natychmiastową ulgę, a objawy staną się mniej dokuczliwe. Jeżeli natomiast twoja choroba ma już bardzo ostre stadium, lepiej od tych ciepłych nasiadówek sprawdzą się lodowate kąpiele. Siedząc w zimnej wodzie przez kilka sekund, zapewnisz sobie jeszcze większą ulgę.

Podobny efekt zagwarantują ci zimne prysznice. Skieruj główkę prysznica na swoje nogi i polewaj je chłodną wodą przez kilka sekund. Dzięki temu poprawisz ich ukrwienie, a ból od razu się zmniejszy.

Wiesz już, co na hemoroidy zewnętrzne możesz zastosować, dlatego nie pozostaje ci nic innego, jak tylko przetestować na sobie wyżej opisane metody. Sam przekonasz się szybko, jak bardzo są one skuteczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here