Dieta przy hemoroidach

0
597
dieta

Do hemoroidów może dojść z wielu różnych powodów, ale jedną z głównych przyczyn tej choroby bywa po prostu zła dieta. Jeżeli wywołuje ona ciągłe zaparcia, to one mogą przeistoczyć się właśnie w problemy z samymi hemoroidami. Nieodpowiednie nawodnienie organizmu, niedobory błonnika pokarmowego czy jadłospis bogaty w przetworzone i bezwartościowe dania – są to jedne z głównych czynników wywołujących same zaparcia.

Stąd już prosta droga do rozwoju samych hemoroidów, które są tak wstydliwą i uciążliwą chorobą, że raczej nikt nie chciałby się musieć z nimi zmagać. Sam na pewno też wolałbyś ich uniknąć, ale skoro czytasz ten tekst, najprawdopodobniej to już się stało. Teraz możesz jedynie zastosowań na sobie kilka domowych i w pełni naturalnych metod terapeutycznych, które nierzadko nawet w stu procentach zastępują typowe leczenie farmakologiczne hemoroidów.

Zadbaj najpierw o swoją dietę. Skoro to ona mogła być przyczyną twojej choroby, koniecznie musisz ją zmienić. Sprawdź tylko, jaka dieta przy hemoroidach sprawdza się najlepiej. Na podstawie zebranych informacji ułóż swój nowy jadłospis i ciesz się stopniowym odzyskiwaniem zdrowia.

Dieta, która leczy hemoroidy, przede wszystkim zapobiega samym zaparciom

Być może to z nimi próbujesz zmagać się od dłuższego czasu i być może to one sprawiły, że nabawiłeś się poważnych problemów zdrowotnych. Częste i przewlekłe zaparcia są groźne dla twojego organizmu. Mogą wynikać nie tylko z niewłaściwej diety, ale też ogólnie niehigienicznego i nieprawidłowego stylu życia. Zwróć na niego uwagę. Pomyśl, czy przypadkiem nie spędzasz zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej.

banany błonnik

Jeżeli masz pracę biurową, a wolnych chwilach zamiast oddawać się uprawianiu sportów wolisz oglądać telewizję lub grać na komputerze, zaparcia mogą wynikać z braku aktywności fizycznej. Koniecznie o nią zadbaj. Wybierz dla siebie taką dyscyplinę sportową, która będzie dawać ci ogromną frajdę i nigdy nie okaże się dla ciebie męcząca. A jeśli jesteś absolutnym przeciwnikiem jakiegokolwiek wysiłku i po prostu najbardziej na świecie nienawidzisz się męczyć, postaw na zwykłe spacery.

Możesz również zainwestować w najprostszy i najzwyklejszy rowerek stacjonarny, a następnie umieścić go przed telewizorem. W ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym. Będziesz mógł pracować nad swoją wagą, sylwetką i zdrowiem, jednocześnie zajmując się tym, co lubisz najbardziej – oglądaniem filmów lub seriali.

Oczywiście sama aktywność fizyczna często nie wystarcza

Jeżeli nie połączysz jej z dietą, twoje zaparcia wciąż będą ci dokuczać. Jak powinna zatem wyglądać dieta przy hemoroidach, która usprawniłaby twój metabolizm i odrobinę przyspieszyłaby jego pracę? Po pierwsze – zacznij korzystać z produktów będących świetnymi źródłami błonnika pokarmowego. Gdybyś teraz dogłębnie przeanalizował całą swoją dietę, mógłbyś dostrzec, że to właśnie błonnika w niej brakuje. A jeśli go sobie nie dostarczasz, zaparcia są jedynie naturalnym następstwem tego zaniedbania.

Chcesz sięgnąć po maksymalną dawkę błonnika pokarmowego?

Jak najczęściej jedz zatem różnorodne warzywa i owoce, najlepiej w ich surowej formie. Zastąp wszystkie pszenne artykuły spożywcze tymi pełnoziarnistymi. Zamiast zjadać na śniadanie białe i pękate buły, wybieraj pieczywo żytnie albo chleb razowy. Jasne makarony zastępuj tymi ciemnymi, a jeśli najdzie cię ochota na ryż, koniecznie ugotuj ten brązowy. Możesz również dodawać do swoich posiłków niemalże wszystkie kasze, a następnie posypywać je orzechami lub pestkami. Błonnik pokarmowy znajdziesz także w płatkach owsianych, pszennych i żytnich, suszonych owocach oraz otrębach pszennych.

dieta przy hemoroidach

Dieta przy hemoroidach musi też zadbać o porządnie nawodnienie twojego ciała. Przez brak dostatecznej ilości płynów również może dochodzić do zaparć, dlatego skoro chcesz z nimi zawalczyć, powinieneś teraz zainteresować się poziomem swojego nawodnienia. Zrób sobie mały rachunek sumienia. Nawet jeśli wydaje ci się, że spokojnie zaspokajasz swoje pragnienie, jeżeli w ciągu jednego dnia policzysz łączną dawkę wypitych płynów, najprawdopodobniej nie przekroczy ona nawet jednego litra.

Powinieneś zwiększyć ją natomiast przynajmniej do tych dwóch litrów. Niedobory płynów staraj się uzupełniać zwykłą wodą – może być to zarówno ta gazowana, jak i niegazowana. Jeżeli nie przywykłeś do jej zwykłego smaku, wciśnij do niej odrobinę soku z cytryny, dodaj listki świeżej mięty albo umieść w niej świeżego ogórka, pokrojonego na mniejsze cząstki. Woda to życie i naturalny sposób na pozbycie się hemoroidów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here