Kiedy zdecydować się na usuwanie kamienia nazębnego?

0
223
skaling

Skaling, jest to zabieg polegający na usuwaniu zalegającego kamienia nazębnego. Obecnie do wykonania zabiegu stosuje się specjalny sprzęt  No Pain, który umożliwia wykonanie tego zabiegu w sposób bezbolesny oraz co najważniejsze dba o wysoki komfort pacjenta. W przypadku kiedy pacjent jest posiada wysoką wrażliwość zębów, przez zabiegiem wykonane jest znieczulenie

Czy skaling jest bezpieczny?

Zabieg usuwania kamienia nazębnego jest bezpieczny dla naszych zębów i dla naszego ogólnego zdrowia. Nowoczesne skalery, działające na zasadzie ultradźwięku oraz odpowiednio dobrana do niego końcówka nie wywołają nieodpowiedniego wpływu na tkanki zębów i dziąseł. 

Przeczytaj też: https://www.zdrowie.info.pl/stan-zapalny-glowne-objawy-leczyc/

Z jaką częstotliwością wykonywać zabieg?

Kontrola u higienistki lub stomatologa powinna odbywać się raz na pół roku. Podczas trwania tego okresu, do moment następnej wizyty powinniśmy dbać o higienę jamy ustnej, w taki sposób aby kamień osadził się na naszych zębach w jak najmniejszej ilości.  Stomatolog lub higienistka podczas wizyty sprawdzą, czy kamień się osadził, a także czy nie powstały nowe ubytki. 

Jakie są przeciwwskazania do usuwania kamienia nazębnego?

Wiele kobiet będących w ciąży obawia się, że skaling jest dla nich zagrożeniem, Okazuje się, że  ciąża nie jest przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu ultradźwiękowego. Przeciwwskazania do wykonania skaningu, czyli zabiegu usunięcia kamienia nazębnego nie może być wykonany u wszystkich pacjentów. Do przeciwwskazań eksperci zaliczają osoby, posiadające wszczepiony rozrusznik sercowy ( jest to w przypadku, kiedy rozrusznik był zakładany dawno temu i nie jest on przystosowany do działania ultradźwiękowego scalera, w przypadku, w którym mamy założony nowoczesny rozrusznik nie ma żadnych przeciwskazań do wykonania zabiegu usunięcia kamienia.  Przeciwskazania mają osoby z rozwiniętą osteoporozą, odklejaniem się siatkówki oka czy posiadaniem implantów zębowych. W przypadku takich pacjentów możliwy do wykonania jest jedynie skaling tradycyjny. 

Źródło: https://www.plusmedic.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here